Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valakinek letiltom a...

Ha valakinek letiltom a mobilszámát, attól még sms üzenetet tud nekem írni az illető, vagy csak a hívást tiltja le, hogy hívni tudjon engem, vagy az sms üzenet írásra is érvényes a tiltás?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 19:49
 1/6 Mr. V. ***** válasza:
54%

A telefonhívás és az SMS 2 külön dolog, 2 külön program, tehát ha SMS-t is akarsz tiltani, akkor azt az épp aktuális SMS-kezelő programban is meg kell tenni.

Nem mindenki használja pl. a gyári tárcsázót és a gyári "Messages" programot, hanem mondjuk TruePhone a tárcsázó és QKSMS az SMS kezelő program. A kettő nem függ össze, mivel a készülékeknek nincs "feketelista" adatbázisuk, de maguknak a programoknak van. A készüléknek csak "névjegyei" vannak, a programokon belül lehet azokat a számokat tiltani, amire szükség van.

2023. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja értem, mert ugye a szám letiltása esetén a tiltott szám nem hívhat fel újra, de viszont azt nem tudtam, hogy tiltott szám tud SMS-t vagyis üzenetet írni, azt hittem, hogy letiltott szám az már nem csinálhat semmit se hívni nem tud, se üzenet írni SMS-ben.

Azt már nem tudtam, hogy tiltott szám SMS-be üzenhet viszont.

2023. márc. 8. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
nem tud küldeni
2023. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 3-mas akkor legalább a letiltott szám nem csak hívni nem tud engem akkor többé, de még üzenetet sem írhat nekem, akkor legalább már ezzel is okosabb lettem 🙂
2023. márc. 9. 23:10
 5/6 Mr. V. ***** válasza:
100%

Tud küldeni, de nem kezdek vitába. A telefonkészüléknek (esetemben 2.3-4.4-5.1-8.1 droid) egyiknek sincs beépített feketelistája, így a tárcsázó által kezelt névjegyekben kell a bejövő hívást letiltani, az SMS kezelő programban pedig a bejövő SMS-t. Ez 2 külön program, 2 külön adatbázis.

Lehet, hogy újabb készülékeken már 1 kezeli, de 2.3-tól 8.1-ig én 4 különböző készüléken tapasztalatból tudom azt mondani, hogy az SMS programban külön kell tiltani.

2023. márc. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha, smben is kulon letiltod az oke nem ugy jelez mint mikor nincs letiltva.. De jelez hogy tiltott szam irt fentrol lefele lehuzod latod h tiltott szam irt rakattintasz Meg olvasni is tudod. Ezt nem ertem en sem ezt is hogy Lehetne megsemmisiteni.. Egy tiltott szamrol tobbezer smsem jon idegesit nagyon
2023. ápr. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!