Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Üzembe helyezhetek/rakhatok...

Üzembe helyezhetek/rakhatok kamerás ajtócsengőt a panellakásom ajtaja mellé?

Figyelt kérdés

5 emeletes panel 1. emeletén lakom és olyan ajtóval vettem a lakást, amin alapból nincs kitekintő/kémlelőnyílás.

Sokszor fordult elő, hogy pl. a futárt(étel,csomag...) már eleve beengedte valaki az épületbe és nálam már csak kopogva jelentkezett.

Utólag nem szeretnék nyilást rakni az ajtóra, így arra gondoltam, hogy beszerzek egy kamerás ajtócsengőt, hogy ilyen esetekben meg tudjam nézni, hogy ki is kopog. Illetve, ha nem vagyok otthon tudjak jelezni a futárnak.

Rendeltem egy Reolink Video Doorbell-t.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármi jogszabály, szabály, házirend, ami tiltja/tiltaná az ilyen eszköz/eszközök felszerelését, használatát?



2023. márc. 11. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor működik (vesz videót) miután lenyomják a gombot? Ha igen, az önkéntes hozzájárulás megadottnak vehető. Erről viszont egyértelmű tájékoztatást kellene adnod, ha nem akarsz konfliktust belőle. És akkor ugyanúgy kopogni fog aki akar, nem csengeti meg a kamerát.


Ha viszont bármikor elindíthatod a felvételt mások tudta és beleegyezése nélkül, lényegében egy megfigyelő kamera lesz belőle. Társasháznál a kamerás megfigyelés már magasabb szintet képvisel:

[link]

Ezt így már garantáltan nem tudod legálisan és konfliktus nélkül végigvinni. Hozzá nem fognak járulni, valid jogalapod nincs hozzá, még a jogos érdeket sem tudod alátámasztani annyival, hogy tudni akarod ki kopog. Vagyonvédelemre kamera legfeljebb a saját magánterületed vehetné, semmi közöset.

2023. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem.


De vehetsz fúrógépet és szerelhetsz az ajtóra kukucskálót.

2023. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!