Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek? Feltörték a fiókomat

Mit tegyek? Feltörték a fiókomat

Figyelt kérdés

Feltörték a Facebook fiókomat.

Hiába kérek új jelszót, megváltoztatta az illető a fiókhoz rendelt e-mail címet és telefonszámot. Hiába jelentem, hogy feltörték nem az én elérhetőségemre küldik a kódot.


2023. márc. 27. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez volt az opció, amit a face kínált, de ugyanoda jutunk, hogy küld kódot... De rossz helyre. Megadom a számomat, akkor meg azt mondja ahhoz nincs hozzárendelve(mert azt is megváltoztatta)
2023. márc. 27. 19:38
 3/12 A kérdező kommentje:

Aki tudja, jelentse:


[link]


Köszönöm

2023. márc. 27. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát a Facebook mindig ilyen ráérős, nem nagyon siet ha segíteni kell.

Mindenesetre én jelentettem “valami más” ponttal, reméljük ha többen jelentik, akkor csak rájönnek, hogy valami van.

2023. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Néhány tipp, hogy a jövőben ne járj így:


A fiókod nem törték fel, hanem hozzáfértek a bejelentkezési adataidhoz.

Első körben ha mindenhol azonos jelszót használtál, akkor azonnal változtasd meg. Ez a legegyszerűbb módszer, ha valahol adatbázis szivárgás/lopás történt, akkor egy programmal végig mennek több tíz-száz ezer fiókon, és a kiszivárgott email címmel és jelszavakkal bepróbálkoznak különböző népszerű közösségi oldalakon.

Értsd: 3 éve regisztráltál valami kétes oldalra, az ildike@akármmi.zyx email címmel és 123456 jelszóval. Ennek az oldalnak a héten ellopták az adatbázisát, vele együtt a regisztrációhoz használt adatadat is.

Mivel az emberek 90%-a ugyan azt az email címet és jelszót használja mindenhol, így nem egy nagy kaland ellopni más fiókokat.

A másik, hogy olyan oldalra jelentkeztél be a fb adataiddal, aminek eleve az volt a célja, hogy ellopja az adatidat.

Ezen kívül van még tucatnyi más módszer, amivel adatokat lopnak a csalók.


Ugyanis ezeknek a fióklopásoknak egyetlen célja van, mégpedig valamilyen csalások terjesztése.

A nevedben ráírnak az ismerőseidre (nem feltétlen most, lehet csak hetek múlva), hogy "képzeld van egy tök jó weboldal ahol ezt meg azt lehet nyerni, regisztrálj be stb." Az ismerős beregisztrál, megadja az adatait (ami nyilván újabb fióklopáshoz vezet) megadja a bankkártya adatait, amit meg ugye nem kell részletezni..


Jó szóval gondold végig milyen eszközökön hol, és milyen weboldalakon jelentkeztél be az elmúlt napokban. Milyen alkalmazásokat telepítettél telefonodra, PC-dre (böngészőben tárolt jelszavakat simán kilehet nyerni kém programokkal)

Illetve olyan eszköz ahol mentett bejelentkezési adatok vannak, ahhoz ki férhetett hozzá rajtad kívül.

2023. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Jó kis kamu fészbúk fiók [link]


Nyilván valami scam oldalon írtad be az adataid, aztán lenyúlták a kamu fiókod 🤣😂🤣😂🤣

2023. márc. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
Nagyobb biztonság legközelebb.
2023. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6 nem írtam be az adataimat sehova. Egyszer csak kiléptetett és nem tudtam visszalépni. Kiírta hg a régi jelszavammal akarok belépni. Ekkor jöttem rá, hogy új jelszót adtak meg, emailre kértem új jelszót, teljesen más emailcímet mutatott. Így jártam.


De ha tényleg csalásokhoz kell nekik az oldalam, akkor érdemes jelenteni

2023. márc. 28. 07:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Két faktoros be volt kapcsolva?
2023. márc. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az véletlen sem lehet, hogy te akarod ezt a profilt lenyúlni? :DDD
2023. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!