Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elegendő a jelszó megváltoztat...

Elegendő a jelszó megváltoztatása a fiókjaim biztonsága érdekében?

Figyelt kérdés

PC-s gépem van, erről érem el az Internetet. Az Internet egy wifi-routeren keresztül jön. Két e-mail postafiókom van, egyik a másiknak biztonsági fiókként is be van állítva. Ma 10:30-kor kapcsoltam be a gépet. Mindkét postafiókomban "Biztonsági értesítőt" találtam, miszerint az egyik fiókomba reggel egy eddig ismeretlen eszközről valaki belépett.

Az eszköz neve: Desktop

Operációs rendszer: Windows NT

Böngésző: Chrome

Belépés helye: hu (a lakóvárosom)

Bejelentkezés ideje: 2023-03-31 08:25:31 GMT (Ez a GMT mit jelent?)


Jelszavamat mindkét fiók esetében megváltoztattam. Telepített vírusvédelemmel nincs ellátva a gépem.

A wifi-jelszót is célszerű megváltoztatni? Illetve azt nem is tudom, hogy hogyan kell.



2023. márc. 31. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Állíts be kétfaktoros hitelesítést a fiókjaidra.
2023. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

"Telepített vírusvédelemmel nincs ellátva a gépem."

Lehet a gépen levő keylogger vírus minden billentyűleütésedet naplózza és küldi a támadónak. Így nem sokat ér a jelszóváltoztatás.

2023. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

azt mondtad, hogy 10:30 körül kapcsoltad be a géped, az gmt8:30-nak felel meg

tehát az értesítő arról jött, hogy te léptél be a levelezőbe


[link]

2023. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Freemailról van szó gondolom, ezt nekem is ki írja reggel óta, sőt mások észrevették ezt a jelenséget...
2023. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors és hasznos válaszaitokat, most egy kicsit megnyugodtam, és igen, a freemail-es fiókról van szó. Nem is tudom, miért tartom még, hiszen már nem is használom, csak két szolgáltatói számla érkezik rá. Pusztán lustaságból nem tereltem még át a gmail-re.
2023. márc. 31. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!