Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a facebookomat, és...

Feltörték a facebookomat, és az email-t is megváltoztatták, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv, épp ma vettem észre véletlenül. Március 18-án valaki belépett, és új fényképet töltött fel. Nekem nem volt kirakva semmilyen profilkép sem, már nagyon régóta.


2019-ben vesztettem el a profilomat. Állítólag valaki bejelentette, hogy hamis felhasználó, csak mert nem volt kint profilképem. Biztosan valami rosszindulatú ismerős, bezzeg most senki sem jelentette... A lényeg, hogy okmányokat akart kérni a facebook. Nem foglalkoztam vele, nem érdekelt, azonban tavaly ősszel észrevettem, hogy magától a profilom visszaállt, és újra betudtam jelentkezni. Nagyon ritkán néztem rá, most is csak véletlenül vettem észre, hogy nem tudom használni. Az email-emet is lecserélte valahogy. Elvileg valami francia. A régi email-em pedig elveszett. Citromail-em volt, de abba évente 1-2 alkalommal néztem bele, és fogalmam sem volt róla, hogy a citromail fizetős lesz. Pech. Mit tudok csinálni? Pedig kaspersky total security van a laptopon. Hogy fordulhatott ez elő? Azon gondolkodom, hogy csinálok egy új gmail-t, és kétfaktoros belépést állítok be telefonnal. Bánom is már, hogy annak idején nem töröltem le a facebook-omat, amint visszakaptam. Pedig nagyon leakartam törölni...


2023. ápr. 22. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy a facebook fiók csak egy fiók. Nem a személyedhez van kötve, bárki csinálhat egyet bármikor, bármilyen címmel, ráadásul, ha még képek se voltak feltöltve, és a címed is elveszett nem igazán tudod bizonyítani, hogy az tényleg a tied volt. Másik megerősített e-mail cím, vagy telefonszám menthetne meg esetleg (utóbbit pl. nem említetted volt-e).

Gondolj bele, ha mégis lehetne, akkor gyakorlatilag bárki rámondhatná ezt bárkinek a fiókjára, a képeken is eleve bárki lehet, az se biztos, hogy magamról teszek fel képeket... a Facebook valószínűleg előbb utasít el egy kérést, minthogy véletlen beengedjen egy idegent valaki fiókjába, azért mert azt mondta az övé, ez őket minősítené elég durván...


Vírusirtó pedig sajnos nem garancia arra, hogy egy fiókot nem törnek fel, amire a fenti példa is ékes bizonyíték. Fiók feltörésre sok mód van, nem feltétlen vírus lop jelszót, és nem is feltétlenül kell ellopni jelszót, ha az például kitalálható, de az is előfordulhat, hogy több oldalon használod, és csak az egyik ilyen oldalról kiszivárog és azt utána valaki végig próbálgatja más helyeken...

2023. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.: Értelek, de megvan adva a születési dátumom, stb. Az okmányomon az szerepel, így sem fogadják el?
2023. ápr. 22. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

És én is megértelek, és tényleg sajnálom, de sajnos ez nem így működik :(

Közben még azért én is rákerestem, biztos ami biztos alapon, de a Facebook maga is csak ennyi ír: [link]

"Ha nem férsz hozzá a fiókodban megadott e-mail-címhez vagy telefonszámhoz"


Esetleg még "Állítsd vissza a Facebook-fiókodat egy ismerős vagy családtag fiókjából" pontot megpróbálhatod.

2023. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!