Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos jelszavak...

Mennyire biztonságos jelszavakat egy ilyen telefonon tárolni?

Figyelt kérdés

Az alábbi linken egy samsung e1200-as alaptelefon látható. Semmilyen szinten nem képes az internettel kommunikálni. Nagyon alapvető dolgokra képes, még mp3-at sem tud lejátszani, de van benne egy olyan opció, amivel le lehet jelszóval zárni mappákat. Például a jegyzeteket. Én ebben tartom a jelszavaim, mennyire biztonságos ez?


[link]



#Jelszavak, alaptelefon
2023. ápr. 29. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztonságosabb, mintha egy normál jelszószéfet használnál. Kockázatos, hogy ha a telefon tönkremegy és nincs biztonsági másolatod a jelszavakból, akkor a helyreállítási esély egy ennyire régi eszköznél közel nulla. Ha biztonsági mentésed, de az a telefon saját egyedi formátumán alapul, nem biztos hogy azt más eszközről meg tudod nyitni vagy visszafejteni, így megint csak nem férsz hozzá.
2023. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyedüli biztonsági kockázat csak az lehet hogyha elhagyod, de akkor sem fog senki foglalkozni azzal hogy a lezárt mappáidat feltörögesse, de sokkal jobb megoldások is vannak jelszó tárolására, pl [link]
2023. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt a telefont nem használom. Csak ott van a fiókban, már évek óta. Telefonzár rajta van, meg jelszó a mappákon.


Ha elhagyom, vagy megsérül akkor sincs nagy baj. Emlékszem a jelszavakra, csak néhány helyre ritkán lépek be, és tartok attól hogy elfelejtem. A lényeg hogy erre nem tud menni Pegazus üzenet..

2023. ápr. 29. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Civilek telefonjára sem megy, ennyire nem kell paranoidnak lenni. A kormányzatok olyan embereket figyelnek meg, akikre 'okuk' van nemzetbiztonsági szempontból.

KeepassXC-t nyugodtan használhatod PC-n.

2023. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gépen nem tárolnék jelszókat, az teljesen biztos. Ha a nethez kapcsolódik a gép, akkor már van egy jelentős hibaforrás. De ez csak egy szubjektív vélemény, mivan ha valaki ellopja a fájlt, ami nyilván titkosítva van, de visszafejti például egy brute-force-al. Vagy nem is kell azzal, elég ha valamilyen távoli megfigyelő, vagy billentyű naplózó programot telepít a kliens gépére, és ő maga fogja kiadni tudta nélkül a jelszót a fájlhoz.


Én biztosan nem tartanék jelszavakat olyan gépen, amely online közlekedhet az internettel. Szerintem ezeket az alaptelefonokat nem nagyon lehet törni, legalább is úgy biztosan nem, mint az androidot. Na mindegy, csak arra gondoltam hogy esetleg ha valaki tudja a telefonszámom, amely abban a telefonban van, be tudja-e esetleg valahogy juttatni magát a jelszóval védett mappába, de nem hiszem ahhoz valószínűleg internet kell, legalább is szerintem telefon hálózatról nem tudják megcsinálni. De am nem vagyok paranoiás :) csak egy kicsit.

2023. ápr. 30. 00:11
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Brute force-al laza pár ezer év lenne mire feltörnek valamit, szóval ez egy hibás elgondolás. Persze ha a jelszód ilyesmi, hogy "SzeretemACicámat.86", akkor az hamar feltörhető, hiába a nagy betű, szám meg különleges karakter. De ha generáltatod minden jelszavadat, akkor azt soha nem fogják visszafejteni.


Az igaz, hogy internetre kapcsolt gépen mindig van kockázat, de átlag emberként hülyeség ezen kattogni. Ha nem töltesz le semmi f*szságot, akkor nullához konvergál az esélye, hogy valaki key loggert tegyen a gépedre. A legnagyobb veszély NEM a géped vagy az internet, hanem TE!

Cégekhez tudod hogyan törnek be? Social engineering, a legnagyobb hacker csoportok is ezt használják. Nyílván ez olyan szintű, hogy még egy informatikus is belerohanna, ha csak nem szánna pár órát az ellenőrzésére.


Igen amúgy igazad van, egy átlag ember nem okos telóját senki nem fogja feltörni, csak ettől még az elképzelésed amit ezen kívül írtál butaság. Mármint átlag emberként ezek elképzelhetetlen opciók, ha odafigyelsz a dolgaidra és nem ész nélkül netezel. De pl vehetnél egy mac-et, azt nem annyira nehéz használni, mint egy linuxot, de a windowshoz képest nevetségesen kicsi a piaca, így nem nagyon írkálnak rá vírusokat, ami átlag embereknek problémát okozna. Sőt, hidd el kimondottan fájdalmas macre vírust írni, mert linux open source és találsz jó leírásokat, de egy pénzéhes apple tteljesen zárt termékéről rohadt nehéz ilyeneket találni:D

2023. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok abban olyan biztos, hogy a gépet támadnák elsősorban. Tegyük fel, hogy a gépen nem kattintgatok mindenféle kétes linkre, nem nézek semmilyen varez oldalt. Egyszerűen csak az e-mail címem van összekapcsolva a google-play áruházzal. Letöltök a telefonra valamit, abból bejut az exploit az e-mail címre. Mivel a google e-mail semmit nem titkosít, lehetséges az azon keresztül való letöltődés a célpont gépre..


Manapság annyi alkalmazás van, amelyek egyebet nem írnak. Hozzáférést kér a fájlokhoz, névjegyekhez, üzenetekhez, konkrétan még a telefon wc-kagylójához is hozzáférést kér. Kíváncsi lennék, hogy mennyire vannak szűrve ezek a kis androidos programok, amelyeket csakúgy vaktába szoktunk telepítgetni, játékra vagy úgy..

2023. ápr. 30. 16:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nincs...
2023. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkább ide kellene menteni:

[link]

2023. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"telefon wc-kagylójához is hozzáférést kér" :D Szükségem van egy ilyen telefonra, hol lehet olyan telefont venni, amibe még wc kagyló is van? :D És mit csinál ez a vicces hardver? Kielemzi a sz@rt?
2023. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!