Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Amikor azt látom kiírva egy...

Amikor azt látom kiírva egy oldalon, "nem vagyok robot" azt honnan tudják, , hogy nem vagyok robot még ha be is xelem, hogy nem vagyok az? A robotot is meg lehet tanítani erre, hogy erre a kérdésre, xelje be, hogy nem vagyok robot. Akkor mi értelme?

Figyelt kérdés
2023. máj. 6. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudja, íme a bizonyíték: [link]


Annyi értelme van, hogy amit nem programoztak be rá külön, azokat így is kivédi, ami azért igen jelentős.

2023. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem elég a pipálás. Olyankor meg kell oldani egy feladványt, ami vagy kép, vagy hangalapú.
2023. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2023. máj. 6. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sehonnan,ez egy elavult védekezési forma már.a fenti videó is 6 éves.
2023. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj. Nem fizikai robotról van szó, hanem botról, szoftverről, ami spammeli az oldalt kérésekkel. Az első videó egy poén, semmi más.

Egyébként nem a kattintást figyeli, hanem az egérmozgást, a bot csak "odateleportál", te meg mozgatod az egeret, ebből próbálja kiszűrni, hogy egy ember próbálja elérni a szervert vagy egy bot próbálja feleslegesen terhelni. Nyilván a botot lehet programozni interpolálásra, ezért van a legtöbb esetben képfelismerés is.

2023. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jól van, nem tudtam ! Köszi !
2023. máj. 6. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!