Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy mobiltelefonnak, hány IP...

Egy mobiltelefonnak, hány IP címe lehet?

Figyelt kérdés
Változik az IP cím, amikor más hálózathoz kapcsolódom? Pl. van otthon egy router amiről a wi-fit kapom. Van egy mobilhálózatom, ami gondolom kapcsolódik különböző vevőtornyokhoz, attól függően hol vagyok éppen. Az IP címem ilyenkor megváltozik?

2023. máj. 20. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak kettő.

Egy ipv4 és egy ipv6.

2023. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor is mindig ez a kettő használódik ha máshol vagyok de arról az adott készülékről jelentkezem be?
2023. máj. 20. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:

2 van lényegében. De a külvilág felé ahány modem, annyi ip.

Ha wifin vagy a külső ip-d fog látszani, az meg az adott eszköz ip címe lesz.

Mobilnetnél meg lesz egy fix ip címed.

De maga amivel wifire tudsz csatlakozni annak is van egy saját ip címe. De ez számodra lehet lényegtelen.

Bár fogalmam sincs, hogy mihez kérdezed.

2023. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert van hogy a Facebook bejelentkezésem azt írja, hogy pl. Berlinből jelentkeztem be, 15:20-kor, ami tőlem 700km. Aztán sok más hely is szokott lenni, ahol sosem jártam, de ha közelebbi, mondjuk 100km-es körzeten belül, akkor megmagyarázom azzal, hogy onnan fogja a mobilnet a jelet.

De tegnap találtam a Facebook bizton ságban egy mappát, ami minden bejelentkezéshez IP címet is ír. Ha ezek mindig ugyanazok lennének, vagy max 1-2, akkor nyugodt lennék, hogy ok, az én készülékem volt, de van ott több különböző IP cím is.

2023. máj. 20. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Ezt még tanulnod kell.
2023. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem értek ehhez, azért kérdezem.
2023. máj. 20. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ip cím az ilyen szempontból relatív.

Meg a facebook össze vissza írja. Volt mikor akartam belépni egy másik eszközömről, majd a gépen jóvá kellett hagynom, hogy 200 kilóméterről arrébb akarok bejelentkezni.

Hozzávetőleges helyet ad csak meg. Van mikor meglepően pontos, de van mikor az ország másik felére hivatkozik.

2023. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!