Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tudnak kezdeni az adataimmal?

Mit tudnak kezdeni az adataimmal?

Figyelt kérdés
Rendelni akartam egy nike cipőt. Sokat rendelek a Nike hivatalos oldaláról ezért már nem szoktam annyira oda figyelni csak rendelek rutin szerűen, de sajnos most meg szívtam. Furcsa volt a visszaigazoló e-mail amit kaptam. Meg néztem az oldalt ahonnan rendeltem és az oldal linkje az volt hogy nIke.com. El kérték a bankkártya adataimat (amit alkalmazáson belül azonnal le is tiltottam), az email címemet, tel.számomat. Szerencsére csomag automatába rendeltem így a címemet nem tudják. A kérdésem az lenne hogy a tel.számommal és az e-mail címemmel mit tudnak kezdeni? Az a baj hogy egyiket se szeretném nagyon meg változtatni mert rengeteg dologgal össze vannak kötve mind a munkám, mind a magánéletemmel kapcsolatban. Az email címem össze van kötve a netbankommal is.

2023. máj. 22. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Spamet küldhetnek az e-mail címre, ennyi. Attól hogy tudják az e-mailt, még nem fér hozzá senki, arra legfeljebb üzenetet küldeni lehet.

Telefonon nem szoktak keresni, mert az drága; az e-mailt esetleg eladják spammereknek vagy megpróbálkoznak egy nigériai csalással.

2023. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Spameket küldenek, csaló hívásokat kaphatsz ahol azt mondják majd, hogy szokatlan tranzakciót észleltek és hogy ne tudják ellopni a pénzed utald át egy biztonságos számlára (valójában a csalók számlájára). A bankkártyát meg elkezdik megcsapolni, azaz próbálják majd, de mivel letiltottad ez nem fog menni már nekik (ha mégis átmenne egy tranzakció a tiltás UTÁN, azt a banknak vissza kell térítenie).
2023. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolkodtam az e-mail cím törlésén mert hallottam már olyat hogy e-mail cím alapján fel tudják törni a netbankot is. Csak ugye ez elég kellemetlen lenne mert már vagy 10 éve ezt az email címet használom és mindenem ezzel van össze kötve. Legközelebb jobban kell figyelnem :D
2023. máj. 22. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb úgy, ha mindenhol ugyanazt a jelszót használod, így egy hamis weboldal regisztrációjánál a jelszavadat látják - és mivel mindenhol ugyanaz, a megadott e-mail címnél is az lesz, és abba bejutva már sok mindenhez hozzáférnek.


Ha mindenhol különböző erős jelszót használsz, nincs kockázata annak hogy tudják a jelszavadat. Vagy a bankszámlaszámodat - az összes cég bankszámlaszáma és kézbesítési e-mail címe nyilvánosan és ingyenesen lekérhető a cégadatbázisból, ha ennyire könnyű lenne egy e-mailből hozzáférni a bankhoz, az már régen rossz lenne.

2023. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem regisztráltam be. Csak email címet kellett megadni. Amúgy más jelszót használok mindenhol.
2023. máj. 22. 10:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!