Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám bizonyítani,...

Hogyan tudnám bizonyítani, hogy hekkerek akadályozzák az inernetes adatforgalmamat? Nem tudom pontosabban megfogalmazni, mert nem vagyok jártas a témában.

Figyelt kérdés

Részletesebben:

Iskolában dolgozom, az érettségi feladatokat nézzük át hamarosan. Ehhez a minisztérium küldött hozzáférési kulcsokat, meg a weboldalt, ahová be kell jelentkezni.

Mindenki be is jelentkezett probléma nélkül, csak nekem nem sikerült. Még a weboldalt, amihez kaptuk a linket sem sikerült megnyitnom. Sem a saját számítógépemről, sem a telefonomról. Szóltam a munkahelyemen, így ők bejelentkeztek helyettem. Ez a része rendben van, és nem is találták különösnek. Előfordul, mondják.

De nekem miért nem sikerül? Már második napja próbálkozom. Most jövök a rendőrségről, ahol nem fogadták el a feljelentésemet, mert szerintük ez még nem jelenti azt, hogy valaki jogosulatlanul használja az adataimat, és ezért nem tudom megnyitni az oldalt. Sajnos, semennyire sem értek a témához, ezért nem tudom megítélni, hogy így van-e, vagy csak nem volt kedvük foglalkozni az üggyel, és leráztak. Az is gyanús volt, hogy amikor kértem őket, legalább nyissák meg a linket, azt mondták, hogy nem tehetik, mert nincs az irodájukban internet. (?!) És emberük sincs, mert csak a fővárosban van olyan részlegük, amely internetes bűnözéssel foglalkozik. Ekkor arra kértem őket, hogy jöjjenek ki hozzám, nézzék meg a számítógépemet meg a telefonomat. Hallani sem akartak róla. Azt mondták, hogy ehhez nincs joguk.

Még azt is mondták, hogy csak gyanú alapján nem indítanak nyomozást, mert még nem is történt bűncselekmény. Nincs olyan, hogy bűnmegelőzés céljából indított nyomozás. Ezt sem hittem el. Ha van olyan, aki jártas ilyen ügyekben, azt kérdezem: valóban meg kell várnom, hogy az adataimmal belépjenek mondjuk a naplóba, jegyeket módosítsanak, vagy ki tudja milyen visszaéléseket kövessenek el a nevemben, és tényleg nem lehet tenni semmit?

Nem Magyarországról írok. Az is érdekel, hogy kívülállóként hogyan látjátok ezt a helyzetet, vagy manapság ez már mindenütt így van?



2023. máj. 25. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Semmi "hekker" nincs itt, csak béna user.
2023. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aha. Tényleg zseninek kell lenni ahhoz, hogy rákattintsunk a küldött linkre,amely vagy megnyílik, vagy nem. Mindenkinél megnyílik, nálam egy készüléken sem. Napok óta. Egyszer sem. Annyira nem lehet túlterhelt a rendszer. Mert erre hivatkoznak.
2023. máj. 25. 16:35
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

"Annyira nem lehet túlterhelt a rendszer."


Mit mondtál, honnan ismered az infrastruktúrát?

2023. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A suliban tehát működik, csak a saját eszközeiden nem?
2023. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen.
2023. máj. 25. 17:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a szerveren van valamilyen blokkolás, amiben a te IP tartományod is benne van.
2023. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez jelenik meg:

This site can’t be reached

Check if there is a typo in matura...

If spelling is correct, try running Windows Network Diagnostics.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN


Amikor végigfutott a hibakereső, előbb kiírta, hogy nincs internetkapcsolat, majd végül, hogy nem lehet megállapítani, mi a probléma.

Minden oldalt meg tudok nyitni, tehát van internetem.

Nos, ezért gyanakszom szándékosságra, külső beavatkozásra.Hekkerre.

2023. máj. 25. 17:30
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
A fene sem "hekkerkedik" rajtad. Nyilvánvalóan nem külső használatra van az a link, fogd már fel...
2023. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer elmondom: a minisztérium küldött egy linket személyre szóló kóddal. Részben, hogy visszajelezzük, minden rendben van, működik, részben, hogy gyakoroljunk 31-éig. Mindenki vissza is jelzett OTTHONRÓL, a saját eszközükről, csak én nem tudtam.

Aki nem ért hozzá, azt megkérném, ne foglalkozzon ezzel a kérdéssel, a rosszindulatát tartogassa másra.

A kérdést azért írtam ki, mert mérlegelem, hogy feljelentést teszek a fővárosban, ami viszont innen nem túl egyszerű, és nem szeretnék hiábavaló kört futni. Azért kérdeztem, hogy van-e esélyem ennyi bizonyíték alapján bizonyítani, szándékosan szabotálják-e a munkámat. Mert unom már a sok hárítást, és mint írtam, elég körülményes lenne csak ezért leutazni a fővárosba.

2023. máj. 25. 17:53
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Nincs esélyed, mert nincs mit bizonyítani. Külföldről nem elérhető. Kész, pont.
2023. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!