Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetnek kémszoftverek egy...

Lehetnek kémszoftverek egy céges pendriveon?

Figyelt kérdés
Az asszony kapott 10 éve a cégtöl ahol dolgozott egy pendriveot ajándékba. Most nem tudom hogy merjek e rárakni valamit, mert halottam, hogy az ajándékpendriveokon szoktak lenni kémszoftverek
2023. jún. 23. 11:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak megérinted már madárinfulenzás leszel, ami géphez hozzáért már vírusos lett és az asszony is továbbfertőz téged. Tartsd távol magad tőle.. De lehet ezzel már elkéstél a 10 év alatt.. 😄
2023. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Három módon kerülhet kártevő a gépedre arra a meghajtóról:

* ha be van kapcsolva az automatikus lejátszás:

[link]

akkor amint becsatlakoztatod az USB-meghajtót - amin a kártevőt automatikus megnyitását elősegítő állomány ( [link] ) van - elindul/települ a kártevő

* ha nincs bekapcsolva az automatikus lejátszás, akkor ha - különösebb kártevőkeresés/odafigyelés nélkül - elindítasz egy, a meghajtón levő futtatható állományt aktiválódhat/telepítődhet

* elképzelhető olyan lehetőség, hogy az USB-eszköz (ez nemcsak pendrive lehet, de billentyűzet, egér, webkamera, stb... is) vezérlőegységére telepített, "megtrükközött" szoftverrel

[link]

térítik el a géped - de ennek valószínűsége csekély

2023. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

"az ajándékpendriveokon szoktak lenni kémszoftverek"

Tényleg? És hol van ez előírva, hogy ami ajándék, arra kell a kémprogi? Egyáltalán: ezzel kinek, és mi a célja? És miért éri meg nekik?

2023. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

Egy ismeretlen (talált) pendriveot csak úgy dugj a gépedbe ha azon

- az automatikus lejátszás ki van kapcsolva

- van aktív valósidejű vírusirtó (pl defender)

- korlátozott (nem admin) jogú a user aki be van jelentkezve, azaz ha ő kiadná parancssorban a "del *.* /s /f" parancsot akkor se érne kár.

- az admin usernek van jelszava (vagy pin) (amit más nem ismer)


Különben pórul járhatsz.

2023. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy utcán találnád, esetleg c típusú egyén próbálná rádsózni egy eldugott sikátorban, akkor nagy esély lenne rá hogy vírusos. De ha cég adta karácsonyi ajándékként, akkor nem kell ettől tartani, egy ilyennek nagy visszhangja lenne, mert hamar kiderülne és mi érdeke lenne benne. Nyugodtan használhatod.
2023. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

#15

Tegnap éfélkor a kocsmából hazafelé düllöngélve az aluljáróban találkoztam egy emberrel aki azt mondta ő a Microsoft igazgatója és húsvét alkalmából ad nekem a cég nevében egy pendriveot. Akkor ez egy megbízható céges pendrive? Ritkán esik meg ilyen velem Meggyesbodzáson. 🙂

2023. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor ez egy megbízható céges pendrive? "


Az nem céges pendrive kisfiam.

2023. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#15 vagyok: az aluljáróban dülöngélő ember eleve gyanús. Még is lepődnék ha Bill Gates-el találkoznék a Blaha aluljáróban, aki még részeg is. Ha az irodában kapta a főnökétől az asszony, akkor nem gyanakodnék (főleg ha ismert cég, nem valami eldugott putris cég). Én is kaptam pendrive-ot, víruskergetővel nem ellenőriztem bedugás előtt, egyből tettem rá az adatokat. Magyarán full idegen tőle kapott pendrive-ban nem bízunk, de ha megbízható helyről van, akkor nincs gond
2023. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
A 15ös válaaz nagyjábol meggyözött. Egyébként info zsenik is kaptak ilyet még se mondtak semmit, hogy gyanús lenne
2023. jún. 23. 22:04
 20/27 anonim ***** válasza:

"Egyébként info zsenik is kaptak ilyet még se mondtak semmit, hogy gyanús lenne"

Mert nem az.

Már jópár éve alapból ki van kapcsolva a automatikus lejátszás pendrive-okon, ergo elég nehéz lenne arra úgy egy kémszoftvert feltelepíteni, hogy az magától elinduljon. Ha meg van rajta valami ismeretlen futtatható fájl, nyilván nem fogja az ember lefuttatni, ergo semmit nem ér az a kémprogram. És egy formázás egyébként is törölne róla mindent. Még 15 éve talán működött ez az automatikus indításos móka, de azóta már alapból minden mai, elterjedt oprendszeren ez ki van kapcsolva. (Pont azért, mert sok vírus is kihasználta ezt.)

Az elektronikáját meg lehetne elméletben buherálni úgy, hogy az akár kémkedési feladatokat is ellásson, ha az ember profi szinten képben van az USB eszközök működésével, akkor ez egyáltalán nem lehetetlen feladat, de szerinted majd a cég IT-részlege azzal volt elfoglalva, hogy a pendrive-ok vezérlőchipjeit forrasztgassák át egy mókolt verzióra? (És persze utána úgy összerakni, hogy ne tűnjön fel rajta, hogy valaki már szétszedte...) Nem túl életszerű. Ráadásul ha el is akarnak érni vele valamit, akkor biztosítani kellene az adatok észrevétlen továbbítását is. Persze, kellő szaktudással akár még meg is oldható, de... mi értelme lenne? Mi motiválná a céget erre? Ha az a cég nem valami titkosszolgálat, akkor ennek egész egyszerűen nincs realitása. Emellett még illegális is. Ha tényleg valamelyik cég ilyen módszerekhez folyamodna, és lebukna, annak nem kis botrány lenne az eredménye, és a felelős még simán börtönbe is jutna. Van, aki ezt képes lenne megkockáztatni? És mi haszna származna belőle?

A megfigyelésnek pedig léteznek ennél hatékonyabb módszerei is. Nem az, hogy adnak neki egy pendrive-ot, amit aztán vagy használ, vagy nem.

2023. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!