Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez a foxpost link valós lehet...

Ez a foxpost link valós lehet amit kaptam?

Figyelt kérdés

Szóval, marketplacen hirdetek egy terméket, és abban állapodtam meg a vevővel, hogy foxposton keresztül kapja meg. Azt mondta, ő elintézi a fizetést, és a futárt is. Jött egy email, (amiben van pár helyesírási hiba) hogy erősítsem meg. Azután bejött egy oldal, ahol ott volt a hirdetésem, szállítási adatok stb.. A "pénzt kap" gombra kattintva, kiválasztottam hogy otp-s vayok, és be kell lépnem a netbankomba.


Ez nekem gyanús, ez tényleg a foxpost-é, vagy kamu?

Használta ezt bárki, így?


Előre is köszönöm!



2023. júl. 2. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Utóirat: Erről a linkről van szó:

[link] ....

2023. júl. 2. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy árverés, ne adj meg semmilyen adatot.
2023. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én nem nyitnék meg ilyesmit. A szállítást te intézd és akkor nem lesz baj. De gondolom ennek a vevőnek úgysem kell a termék ha ragaszkodsz ahhoz, hogy te intézed.
2023. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Átverés.
2023. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ordít róla, hogy átverés.
2023. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazatok van, köszi szépen.
2023. júl. 2. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyre több ilyen van marketplace-n. Csomó hirdetésre jelentkeznek 1-2 ismerős, nulla infó profillal, általában külföldi név és más országba rendelné a cuccot. Hirdetések közt is rengeteg lett a kamu. Ugyanazokat a termék fotókat használják, gyanúsan olcsón hirdetik a terméket és mind azt mondja, hogy ő intézi a szállítást, meg utal neked, közben meg csak annyit akar, hogy megadd az adataidat, hogy vissza tudjanak élni vele.


Sajnos az AI és a fordító programok fejlődésével egyre ügyesebbek, egyre hihetőbbek lesznek ezek az átverések, egyre jobban kell figyelni.


Ugyanilyen adathalász kamu oldal linkeket küldözgetnek SMS-ben futárcégek nevében is.


A Foxpost weboldala [link] a magyar postáé [link] nem küldenek ettől eltérő linkeket és ha már van egy (állítólagos) küldemény kódod, akkor azzal a kóddal a főoldalon jelentkezel be, nem egy átküldött linken.

2023. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!