Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a célja az ilyen Email-nek?

Mi a célja az ilyen Email-nek?

Figyelt kérdés

A fickó úgy kezdte:


("STEFANO PESSINA vagyok. Olasz-monegaszki milliárdos üzletember és vezérigazgató valamint a Walgreens Boots Alliance legnagyobb részvényese. Úgy döntöttem, hogy 1 500 000 USD-t adományozok Önnek, mert az Ön e-mail címe a szerencsés nyertesek között volt")


És ott még volt az Email címe, meg egy kód. Természetesen nem dőltem be az átverésnek, elképzelésem szerint úgy működött volna a dolog, hogy elküldöm azt a kódot, és onnantól, megyek az átverés sorába, bár az, 100%, hogy nem jönne össze nekik.


2023. júl. 27. 10:28
 1/9 anonim válasza:
54%
Én sem értem, ez már ezen a szinten már a másik hülyének nézésének is egy értelmetlen szintje.
2023. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld :), ezek szerint valóban egy Scam email volt, bár azért, hogy honnan lett meg neki az email címem arra nagyon kíváncsi volnék, de ez nem fog kiderülni, ugyanis, én sehová sem regisztráltam be azzal az email címmel, amit arra használok, hogy üzenetet küldjek, (még senkinek se küldtem üzenetet onnan).
2023. júl. 27. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Adathalászat vagyis phishing.

A szerencsétlen becsapott válaszol a levélre, erre kap egy "banknak tűnő entitástól" egy válaszlevelet, hogy adja meg további adatait - nevet, címet, születési időt, bankszámlaszámot, stb...

Az alábbi fórumtopikban:

[link]

tárgyalják, milyen válaszleveleket kaptak a "banktól".

2023. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm tőled is a választ, én várom a választ a "banknak tűnő entitástól", írtam nekik, hogy "A Kecske Vagyok". Biztosan azt fogják hinni, hogy elrágtam a bankkártyámat :D.


Köszönöm a linket is, egészen hasznos ha így meglehet nézni ezeket.


Neked is ment a zöld :).

2023. júl. 27. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Adathalászat, valamint:

- egy nagy összeget "tudnának adni", ehhez "tranzakciós díjat" kell fizetni - lehúzás. (nagy összegről szó sincs, adatok megszerzése és pénzösszeg kicsalása a cél.

2023. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogy honnan lett meg neki az email címem arra nagyon kíváncsi volnék"

Két lehetőség:

* valamelyik nagyobb, publikus, ingyenes e-mail szolgáltatónál vagy, és gyakori kereszt- és vezetékneved, így az abból képzett e-mail címre könnyen generálhattak kéretlen levelet

* valamelyik levelezőpartneredtől - akár önhibáján kívül is - szivárgott ki az e-mail címed

2023. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#6 Nekem ritka családi nevem van, az e-mail címemben egyben van a keresztnevemmel, pont nélkül, mégis kaptam sokáig körlevelet 2 olyan magyar párttól is, amelyekkel nem rokonszenvezek, nem adtam meg a címem. Sőt az ismerőseim és rokonaim sem szimpatizálnak velük, tehát ők sem adhatták meg. (Ennek legalább nincs anyagi kockázata).
2023. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van hogy ismerős "gondoskodik" az e-mail cím kikerüléséről, "ilyen tombolára, olyan szerencsejátékra, amolyan vicces akármicsodára hívd meg ismerősödet" stb és kész.
2023. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ők csak találomra egy programmal kikűldik a hírleveleket. Szó szerint nem is tudják hogy valódi e-mail cimen megkaptad. Ha válaszoltál akkor már tudják hogy létező az e-mail. Innentől kell minden ilyent azzonal törölni olvasás nélkűl.
2023. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!