Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tehetek ha valaki feltörte...

Mit tehetek ha valaki feltörte a rég nem használt facebook fiókomat?

Figyelt kérdés

Már jelentettem én is, és az ismerőseim is, de nem történt semmi.

A szituáció a következő: kb 10 évvel ezelőtt felfüggesztettem a facebookomat, ès újat csináltam. Már nem emlékszem pontosan miért volt erre szükség, nem tudtam belépni vagy valami ilyesmi. Mivel nem csak egyszerűen nem léptem be, hanem zároltam, nem adta ki a facebook, ha rákerestem, csak az újat amit csináltam. Akkoriban talán még citromailes vagy freemailes emailem volt, amire már egyáltalán nem emlékszem, hogy mi volt pontosan az email.


Ijesztő, de kb 2 hete megláttam ezt a régi facebookom, az összes régi képemmel, és idegen nyelven posztolgatnak róla tartalmakat is, illetve az üzenőfalra is írogatnak. Csak ilyeneket, hogy “ úgy unatkozom” stb. Szóval nem lényegeset, de a fiók aktív.


Valószínűleg a bejelentéseket követően az illető igazolja magát a nevemben. Erről osztottam meg egy facebook posztot is, hogy ha talán minél többen jelentjük a facebooknak ez gyanús lesz, és zárolhatja. De nem. Megpróbálom felvenni a kapcsolatot valami élő supportal, de ha arra is csak lerázós/ rendszerüzenetet kapok, nem tudom mit csináljak.


Járt már valaki így? Mit lehet csinálni?

Nem akarok minden nap azon bosszankodni, hogy valaki a nevemmel él a képeimet használja, és posztolgat.


Talán az lehet hiba, amiért nem érzékeli a facebook, hogy csak később szerettem meg a második keresztnevem, amit az új fiókon már használtam, a régin pedig még nem?



2023. aug. 1. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha most be tudsz lépni, változtasd meg a jelszót! Egyébként nem tudsz tenni semmit, a Facebooknál nincs support, és soha nem tiltják a kamu vagy ellopott profilokat.
2023. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok belépni a 10 évvel ezelőtti e-mailemre amit nem is használok. Ha ilyen egyszerű lenne szerinted nem csináltam volna ezt?
2023. aug. 1. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Jelentsd a profilt azon az alapon, hogy másnak adja ki magát, illetve kérj meg minél több ismerőst, hogy tegyen ugyanígy.
2023. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

"Nem akarok minden nap azon bosszankodni, hogy valaki a nevemmel él a képeimet használja, és posztolgat."

Annak, hogy 10 évvel ezelőtt nem jártál el kellő gondossággal, most iszod a levét. Nyilván azért nem foglalkoznak veled, mert van facebook fiókod. Több fiókod viszont nem lehet, szóval ha te nem voltál partner, ők sem azok. De hátha van valami lehetőség:

[link]

2023. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kommenteltek ide, ha végig sem olvassátok.
2023. aug. 1. 16:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!