Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az mennyire van rendben, hogy...

Az mennyire van rendben, hogy sem az én asztali szgépemen, sem a gyerek asztali szgépén az első belépésnél nem kéri a beállított jelszót a gép?

Figyelt kérdés
A többi bejelentkezésnél már igen. Tehát ha a szgépek alvó módba mennek és újra be akarunk lépni, akkor már kérik.

2023. aug. 12. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Hülyeség , ilyen nem lehet.

Valószínű nem a belépés van jelszavazva, hanem a képernyővédő,hibernáció.

2023. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Jól van, nem tudtam, hogy van ilyen. De mondjuk ma mondta a tesóm (aki azért eléggé ért a szgépekhez), hogy a gyerek gépét még ő jelszavazta le évekkel ezelőtt. Azóta is az a jelszó van (ezt meg a gyerek tette hozzá). Elég érdekesnek találnám, ha jelszónak nevezné a képernyővédő jelszavát. Főleg mivel a téma teljesen egyértelműen a szgépek és laptopok jelszavazásának fontossága volt...

2023. aug. 12. 21:53
 3/9 A kérdező kommentje:

1


Ja mellesleg nekem tavaly egy szoftverfejlesztő srác rakta össze a gépem és amikor nem tudtam belépni, akkor megmondta a jelszót.


Sőt, most már az is eszembe jutott, hogy itt egyszer már kérdeztem, hogy milyen jelszóval kell megnéznem a gépemen a mentett jelszavakat (mert a jelszavak le vannak jelszavazva) és akkor mondtátok, hogy azzal a jelszóval, amivel belépek a gépbe...


Szóval nem kell rögtön nekem ugrani, boomer vagyok, nő vagyok, nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért kérdezek itt.

2023. aug. 12. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

#1 Már hogyne lehetne.

Még windows 11-en is van automatikus bejelentkezés, ahol beállítható, hogy ne kérjen jelszót, hanem lépjen be.

De ettől függetlenül beállítható, hogy készenléti üzemmódból felébredve már kérje a jelszót.

2023. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4


"#1 Már hogyne lehetne.


Még windows 11-en is van automatikus bejelentkezés, ahol beállítható, hogy ne kérjen jelszót, hanem lépjen be.


De ettől függetlenül beállítható, hogy készenléti üzemmódból felébredve már kérje a jelszót."


Köszi. Istenem, mintha marslakó lennék. Semmit nem értek. (De sejtettem, hogy 1-es hülyeséget írt.)


Tehát kezdjük újra, az alapoknál. Próbállak megérteni titeket és ti is próbáljatok meg megérteni engem. Köszi. :)


1. Nekem most win10-em van, asszem a gyereknek is.


2. "Még windows 11-en is van automatikus bejelentkezés, ahol beállítható, hogy ne kérjen jelszót, hanem lépjen be." PONT EZ AZ. A gépek ELŐSZÖR nem kérnek jelszót, de A KÉSŐBBIEKBEN igen. A jelszó az jelszó, ez tuti, ahogy a 2-es és 3-as válaszomban leírtam (tehát nem a képernyővédő jelszava).


3. Szerintem ez nincs rendben így. Vmi olyan érzésem van, mintha vmi gyanús progi lenne a gépen. Fura, hogy először nem kér jelszót, aztán meg igen. Fura, hogy sem a glo, sem az iqos készülékemet nem lehetett regisztrálni a szgépeken (a gyerekén is próbáltam). Az első lépések simán mentek, majd kb. 1 vagy 2 nap után mindkét készüléknél hibaüzenetek jöttek, hogy a készülékek nincsenek regisztrálva. Pedig voltak. A dohányboltban vásárolt és ott helyben regisztrált iqos-omat személyre akarom szabni, ehhez képest kiírja hibaüzenetben, hogy "a készülék nincs regisztrálva".


Ezért jutott eszembe, hogy talán túl gyengék a jelszavak (az én gépemen tavaly nyárig nem is volt)(a gyerekén meg pár éve van, de kb. az 1234 kategória).


Próbálom összerakni, hogy miért pont a glo és az iqos regisztrációm nem sikerül(t) soha a szgépekről. Vmi biztonsági beállítás nem működik vmelyik végponton?

2023. aug. 13. 10:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, mivel ti teljesen másként gondolkoztok, mint mi, átlag halandók (pláne boomerek), felfogtam, hogy ugyanarról beszélünk:


4-es írta:


"Még windows 11-en is van automatikus bejelentkezés, ahol beállítható, hogy ne kérjen jelszót, hanem lépjen be.


De ettől függetlenül beállítható, hogy készenléti üzemmódból felébredve már kérje a jelszót."


Én írtam az 5-ben:


"PONT EZ AZ. A gépek ELŐSZÖR nem kérnek jelszót, de A KÉSŐBBIEKBEN igen."


Szóval ha jól értem, 4-es pont azt írta le, hogy a gépek először nem kérnek jelszót, de alvás utáni újbóli belépésnél igen. Remélem, most jól értem.

2023. aug. 13. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 igazából én is ezt írtam,csak másképp fogalmazva 😉.

Kérdező!

Ezt így nem fogjuk tudni megérteni, javaslom változtassátok meg a jelszót és ott a beállításoknál kellene azt is, hogy mikor kelljen megadni.

2023. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


"... javaslom változtassátok meg a jelszót és ott a beállításoknál kellene azt is, hogy mikor kelljen megadni."


Köszi, ez lesz. :)

2023. aug. 13. 16:12
 9/9 A kérdező kommentje:
Megváltoztattuk a jelszavakat, most már minden bejelentkezésnél kéri. :)
2023. aug. 18. 00:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!