Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ms Outlook 2019 -ben hol kell...

Ms Outlook 2019 -ben hol kell beállítani, h a digitális aláíráshoz ne a számítógépen a tanúsítványtárban már tárolt korábbi tanúsítványt, hanem a hitelesítési szolgáltatótól online elérhető tanúsítványt választhassam ki ?

Figyelt kérdés
Egy konkrét e-mail t kell aláírnom elektronikusan az eSign ( E-személyi) -on keresztül. Már létrehoztam a kapcsolatot, beazonosítottam magam az eSzemelyi kliensben, de az Outlook ezt mégsem érzékeli. Csak a már korábban használt tanúsítványt jeleníti meg kiválasztáshoz, nekem pedig az beazonosítás utáni eélő kapcsolaton keresztüli tanúsítványt kellene tudnom hozzá csatolni . (eAláíráshoz van érvényes regisztrációm az új személyi igazolványhoz.)

#digitális aláírás #hitelesített aláíras
2023. aug. 17. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Online van a személyid a telefon alatt?
2023. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen. Az eszemelyiM mobil app meg ott futkározik közben a kis okoson.
2023. aug. 23. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az Outlook-nak semmi köze az eszemélyis aláíráshoz.


Azt a kormányzati portálra feltöltött majd letöltött pdf-el legegyszerűbb megoldani az aláírást. Se a telefon se a személyi nem kell hozzá.


De az outlookot nem ismerem, mint hogy azt se ki várja el ezt tőled.

2023. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Annyi köze mégiscsak van, hogy pl. Ms Outlook levelező kliensben meg tudod oldani, hogy magát az e-mailt elektronikus aláírásoddal hitelesítve küldheted el, ami által egy teljes bizonyító erejű magánokiratot hozhatsz létre.

Ez bármilyen későbbi jogi eljárásban megállja a helyét, azaz helyettesít, kivált egy kézzel írt dokumentumot, ugyanazt a joghatást váltja ki.


Amire itt utaltál az az AVDH az ügyfélkapun belül, amivel valóban aláírhatsz elektronikusan dokumentumokat (.PDF, .DOC ), de azokat inkább az államigazgatási, közigazgatási szolgáltatások körében tudod használni.

Ezt csatolhatod ugyan egy e-mail-hez, de amire n kérdeztem itt rá, az magának a csatolmány nélküli e-mailnek az elektronikus, hitelesített aláírása.

(jogszabályi terminus technicus-szal : minősített elektronikus aláírás)

2023. aug. 24. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor lehet az X.509 aláírásról beszélsz. Ez már 20 éve is volt, de ez erősen fizetős, igényelni kell valami tanusítványkibocsájtó intézettől. Legfeljebb a személyes jelenlétű ügyintézést kerülheted el az eszemélyivel ha ennyire bonyolítani akarod..

2023. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem.

A tanusítványkibocsátó ez esetben a magyar állam.

Az eSzemélyidbe integrált chip tartalmazza az egyedi azonosításhoz alkalmas private key kódot. Ha ezzel írsz alá e-mailt, .pdf, .doc, ..... file-okat elektronikus formában, azzal gyorsan, és jogilag letagadhatatlan formában igazolod, hogy te vállaltál kötelezettséged, tettél nyilatkozatot,....


Az eSzemélyivel ( és a hozzátartozó letöltendő alkalmazásokkal , ld. eszemelyi.hu/dokumentumok) köthetsz távol lévőkkel is szerződést. Úgy, mintha kézzel írtál volna alá, tanúk jelenlétében.

2023. aug. 24. 13:22
 7/13 anonim ***** válasza:

A legeslegolcsóbb csomag 1000000Ft

[link]

2023. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Se Thunderbird, se Outlook nem kezeli a kártyaolvasót, legfeljebb a Microsoft 365 vagy a Gmail Enterprise.. :(

Nameg nemis mindenkinél van. [link]

Szerintem ezzel nem fogsz levelezni, legfeljebb fileokat aláírni.

2023. aug. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én Outlook2019 et használok, azzal jól használható, (de már a 2010 es is, az eszemelyi.hu haszn. Útmutató szerint)


Nem a kártyaolvasó hardware eszközt kezeli, hanem a kapcs software t.


Időközben már sikerült beállítani. Az új személyivel e -mail üzenetet is alá tudsz hitelesített formában írni, csatolt tanúsítvány ott van. A csatolt dokumentumot is alá tudod írni ha kell, de itt most csak a natúr email a téma

2023. aug. 26. 10:23
 10/13 anonim ***** válasza:

9/

Az eszemelyi.hu oldalon egyáltalán nincs e-mail funkció említve. Ezért érdeklődök én is. Tudnál mutatni pár képet az emailról, beállításról? Levelet titkosítani is tudsz (ha a másik félnek is van publikált aláírása), vagy csak aláírni?

2023. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!