Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SIM kártyával lehet lekövetni,...

SIM kártyával lehet lekövetni, hogy merre jár valaki a városban? 24N

Figyelt kérdés

A történet a következő: a barátomtól, akivel nem élek együtt, kaptam egy SIM kártyát használatra. Azért adta, mert segítek neki az eladó használt tárgyait hirdetni és ezért gyakran kell, hogy telefonáljak, pl. visszahívjam valamelyik érdeklődőt. A szám előfizetéses, a hívásokat ő fizeti.

A telefonom dupla SIM kártyás, így a sajátom mellé betettem ezt is.


Ezután megadta a jelszót a Facebook profiljához, hogy oda belépve meg tudjam hirdetni a dolgait a marketpalce-n és egyéb csoportokban.

A saját számítógépemről szoktam otthon belépni. A jelszava le van mentve, ne kelljen mindig beírni.

A saját Face profilomban is le van mentve az én jelszóm. Így a profilokat tudom pillanatok alatt ide-oda váltani.


Amikor be vagyok lépve nála, néha előugrik a messenger ablaka és látom miről levelez valakivel. Nem szoktam ezzel foglalkozni, csak becsukom az ablakot és intézem a hirdetéseit.


Ez eddig úgy éreztem, hogy rendben van. Viszont most történt valami!


Kaptam egy e-mail levelet arról, hogy egy bizonyos időpontban nálam bekapcsoltam a helymeghatározót.

Ezt nem értem, mert én biztos, hogy nem kapcsoltam be. Abban az időpontban, korán reggel még aludtam, egyedül élek, szóval senki nem fért hozzá a számítógéphez és a telefonomhoz.


Ezután elgondolkodtam azon, hogy ha én tudok váltani a két Facebook profil között 1-2 kattintással, akkor ő is be tud lépni az én profilomba?

A jelszavamat soha nem adtam meg neki. Csak lementettem nálam, ne kelljen mindig beírni.

Viszont azzal, hogy én nálam ki-be lépegetek egyikből a másikba úgy, hogy nálam le van mentve a jelszavam, ezzel valamilyen módon "összekötöttem" nála is a két profilt?

Lehetséges, hogy ő be tud lépni a Face profilomba?


Tudom, hogy buta a kérdés, de én ehhez egyáltalán nem értek.


A másik kérdésem az, hogy azzal, hogy az én telefonomban van a SIM kártyája, úgy is tud beállítani valamilyen helymeghatározót, hogy lekövesse mikor hol tartózkodok?


Nekem nincsenek titkaim, de nem tartom korrektnek és normális dolognak azt, amikor valaki titokban kémkedik a másik után.


Még leírom, hogy miért gondolom, hogy kémkedne. Valamikor elmesélte, hogy az előző barátnője megcsalta, ezért szakítottak. Úgy bukott le a lány, hogy a barátom gyanakodott és megfigyelte a jelszavát, amelyiket beírta a laptopon.

Nem tudom, hogy pontosan mihez volt jó a jelszó, de amikor a lány egyszer elment fürödni, a barátom elővette a csaj laptopját és valahol, valamilyen módon beállította a helymeghatározót és ebből később kiderült, hogy a lány rendszeresen hazudik neki. Amikor azt mondta pl. hogy dolgozik, azon a napon szabadnapos volt és a szeretőjénél volt.


Elképzelhető, hogy engem is ellenőriz?

A számítógépemhez egyébként nem tud fizikailag hozzáférni, mert nem szoktunk az én lakásomban lenni.

Ahogy már leírtam, nincsenek titkaim, csak rossz érzés, mert szerintem ez beteges.



2023. okt. 5. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Ebből amit leírtál valószínűsíthető, hogy ez történt. A lementett jelszavakkal bárki, aki a géphez ül, beléphet a profilokba, hiszen a jelszavak le vannak mentve. Egyébként nem biztos hogy szerencsés lementeni a jelszavakat - értem hogy kényelmes.


Abban az időpontban amikor a helymeghatározás bekapcsolásra került, párod otthon tartózkodhatott? (bár előfordulhat esetleg hogy pl. amerikai idő szerint írja a pontos időpontot de talán ez ritkább eset)

Létezhet ilyen "telefonszámot megadja és helykövetéssel figyel" app, vagy a FB alkalmazásban - vagy bármely más alkalmazásban - megosztja a helyadatokat az ő telefonjával, hogy láthassa.

2023. okt. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es: Nem olvastad el figyelmesen, amit írtam! A barátommal nem élünk együtt, ő nem fér hozzá a számítógépemhez. Nem járt a lakásomban, ahol a számítógépem van!
2023. okt. 5. 05:53
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es:


Még valami: nem a telefonja van nálam, hanem a SIM kártyája.

2023. okt. 5. 06:08
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Az FB profilok nem kötődnek így össze. SIM kártya alapján elég pontatlanul, a cellainformációk alapján tudja követni az embert a SZOLGÁLTATÓ aki csak a rendőrség számára adja ki ezeket az információkat.


A helymeghatározás távoli bekapcsolása a Google fiókból lehetséges, szóval nézd meg, hogy BÁRMELYIK (Az is számít ami csak be van lépve a telefonodon, de 5 éve nem használtad) Google fiókban van-e gyanús eszköz belépve vagy volt-e az elmúlt időszakban.

2023. okt. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Baromi jó kapcsolat lehet, ahol már a legelső gondolatod az, hogy a pasid kémkedik utánad.

Egyébként: nem, a SIM-kártya nem alkalmas fizikai nyomkövetésre. A felhasználóinak egyáltalán nem, a szolgáltatónak is csak olyan mértékben, hogy mikor melyikadóhoz csatlakoztál.

2023. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es: A SIM kártya a barátom nevén van, ő a tulajdonosa. Nincs semmi köze az én Google fiókomhoz.
2023. okt. 5. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet. Cellainformációkból derülne ki, de ahhoz nem elég egy telefon.
2023. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, a volt barátnőjét milyen módon tudta megfigyelni, hogy merre járt?


Mit és hogy állíthatott be a laptopján? Hova lépett be a jelszavával?

2023. okt. 5. 09:55
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
#6 Ok? Nem mondtam, hogy bármi köze van a SIMednek a Google fiókodhoz... Olvasd el újra.
2023. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 El lett mondva, Google fiók, onnan lehet bekapcsolni a helymeghatározást távolról is és lekérni a telefon útvonalát amennyiben be volt kapcsolva a GPS abban az időben is. Vagy ez, vagy hazudik.
2023. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!