Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez valami vírus lehet?

Ez valami vírus lehet?

Figyelt kérdés
Minden nap kb ugyanabban az időben felugrik egy parancssor ablak, de csak egy pillanatra, így nem látom, hogy mit futtat. Van rá mód, hogy vissza tudjam nézni a legutóbb futtatott parancsokat? Avast és Malwarebytes nem talál semmit. Windows 11-et használok.
2023. okt. 16. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Eseménynaplóban szerintem megtalálod.

Az AMD driver updater hasonlóan viselkedik :)

2023. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! A PowerShell volt az.
2023. okt. 16. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megijeszteni, ha használsz malwarebytesot és az ilyen gyanús dolgokat észre tudod venni, akkor figyelmes felhasználó lehetsz és nagy eséllyel semmi baj sincs.


De ez amit írtál tipikus jele egy malwarenek. Én azért a helyedben megnézném, hogy mi van a task schedulerben.


Nézd meg ezt pl: [link] Igaz régen volt divat a hackereknek mindent is powershellben csinálni, de manapság is gyakran használják, mert rengeteg hasznod command van benne. A napi egyszeri elindulás meg azért rossz, mert az a sikeres perzisztencia jele lehet.



Ez a válasz egyébként inkább olyannak szól, akinek pl a céges gépén van valami ilyesmi és googleben keres elsőnek, mielőtt az IT-t zargatná. Mivel céges gépen ez abszolút red flag és minél előbb szólni kell az IT-nak, pláne valami nagyobb helyen.

2023. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as! Köszönöm! Körül néztem a feladatütemezőben. Minden nap 18:55-kor történik ez a dolog. Erre az időpontra ez van beütemezve: "CCleanerCrashReporting" Így már megnyugodtam.
2023. okt. 26. 16:41
 5/5 bazaltkaroly ***** válasza:
Egy ajánlat. ne használj Ccleanert, mert már nem olyan jó, mint régen. Helyette használd a Glary Utilities Tool-t.
2023. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!