Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az avast! Professional megfele...

Az avast! Professional megfelelő vírusírtónak mondható a NEM ingyenesek között? Milyen tűzfal és kémprogramírtó ajánlott mellé?

Figyelt kérdés
Jelenleg avast! Pro, ZoneAlarm Pro, és Spyware Doctor van a gépen. Melyikről mi a vélemény?
2009. jan. 2. 20:44
 1/6 yuda ***** válasza:

Ezek mind híres és elismert progik.


Megmondom őszintén,saját lustaságból nem teszek fel ilyeneket,holott tényleg jók-nálam az Eset smart security van fenn,ami vírusirtó és tűzfal is egyben-prímán ellátja a dolgát-nincs vele semmi gondom.

2009. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hnle ***** válasza:
Hát nekem eddig a nod32 volt fent (legfrissebb verzió) , majd feltettem a kasperskyt , ami kapásból talált 5(!) vírust.Én a Kaspersky internet securityt ajánlom, mert nagyon jó vírus és spyware írtó és van benne tűzfal is!
2009. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
az avast jó csak néha akkor jelzi a vírust mikor már megnyitottad... szóval... ám a Nod32 rosszabb... tűzfalról semmit sem tudok
2009. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Kasperskyt ajánlom!
2009. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Az avast, a kaspersky és a nod32 egész jó víruskeresők. Mindnek van előnye, hátránya, de alapvetően jók.

A Spyware doctor és a Spyware terminator igen jó anti spyware-ek.

(Nálam nod32 és Spware terminator futott együtt akadálymentesen.)

Tűzfalnak kiváló a Comodo és a Sunbelt Kerio. Ez utóbbinál ha fizetősen használod, gyakorlatilag a legjobb, ingyenes verziója azért gyengébb. A legerősebb ingyenes talán a Comodo, de nagyobb az erőforrásigénye. (Én Sunbeltet használtam - bevált.)

Emellett ajánlott egy rootkit keresőt is beiktatni (Black Light, stb.) és néha lefuttatni.


A legtöbb probléma amúgy a felhasználóval szokott lenni. (Ugyebár nem kell gyanús oldalakra rámenni - meg kell nézni a linknél, hogy hova mutat, mielőtt klikkel az ember. stb. stb.)


Viszont amit a leginkább javaslok: használj Linuxot!

Vírussal még soha nem találkoztam, ami egyáltalán bármiféle kárt tehetett volna benne. És a szakik sem! (Ha valaki esetleg tud Linuxra írt vírust, az szóljon Vector-nak a Linux fórumon! Égen-földön keres ilyet már több éve - bármit megadna azért, hogy találkozzon egy ilyennel! ;D )

A Windowsos vírusok meg alapból nem futnak alatta. Hiába kerülnek rá a gépre, nem képesek elindulni. (Csak azért van nekem is Avastom a Linux alatt, hogy ha valaki Wndowsos ismerősömnek adok anyagot, akkor előtte végignézem az ő kedvéért, nehogy szó érje a ház elejét. ;) )

A trójai nagyon ritka alatta, de könnyen kivédhető. (Eddig egyszer volt nekem, de azt is szándékosan raktam fel, tesztelésből. :) )


Ellenszerei (Avast és AVG linux verziója, ClamAV) a vírust és a trójait is megfogják - jobban, mint a windowsos verzióik. (Windows alatt lefuttatott nod32 és avast nem találta meg a wines vírust, majd mikor átraktuk a Linuxom alá, és megnéztem, egyből szólt.)


Rootkit ott is előfordulhat (ez az egyetlen, amely téren hasonlóan sebezhető, mint a windows) de mivel a Linux alá ezredannyi rootkit sem létezik, mint Win alá, így no panic. De van ellenszer ott is rá. ;)


Átlag júzernek még tűzfal sem feltétlen kell (bár én használok, mert paranoiás vagyok :) ), mivel a Linuxnál nincs olyan, hogy egy progi a tudtod nélkül "kinéz" a netre, és kinyit egy vagy több portot. Ott csak az van nyitva, amiről te tudsz. De van hozzá kiváló tűzfal (Firestarter vagy Guard Dog) - a saját tesztem szerint kb. Sunbelt szint, vagy jobb.


Szóval sokkal biztonságosabb és stabilabb, mint a win. Ja, és full ingyen az egész! ;)

2009. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát az avast pro-t a LEGJOBBnak mondhatom az összes víruskereső között még az esetet is megelőzi.A zonealarmról nem tudok mondani semmit csak ezt:rátettem a gépemre utána nemindult el a gép.A spyware doctor sem rossz...
2010. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!