Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy sms-t, egy ismeretl...

Kaptam egy sms-t, egy ismeretlen számtól mi lehet?

Figyelt kérdés
Mai napon erről a telefonszámról kaptam egy sms-t (+33 6 76 74 93 78) nem nyitottam meg de iphone-on tudjátok ha hosszan rányomtok megtudjátok nézni anélkül hogy megnyitná, és az állt benne hogy: Vámkezelés szukseges a (valamilyen rendelési szám) csomag esetben. kerem keresse fel a ( [link] oldalt a további szállításhoz. Direkt nem irtam ékezeteket mert az üzenetben sem használtak. Igaz hogy rendeltem de nem külföldről hanem a mobilfox magyarországtól! Szerintem a mobilfox nem küldene ilyen üzenetet. Szerintetek mi lehet, átverés vagy adathalászat? Előre is köszönöm a válaszokat!!

nov. 22. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Végül is csak naponta tízszer kérdezik meg, szerinted változott valami?
nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A mobilfox vagy a futárszolgálat arról a hivatalos címről fog üzenni és arra a hivatalos weboldalra akar átirányítani, amit használ. A posta a posta.hu-ról, a foxpost a foxpost.hu-ról és így tovább. Nincs olyan, hogy a magyar posta majd a "posthu.com"-ra próbál átirányítani, ebből tudod hogy átverés. Vagy hogy olyan dolgot fizettetnének meg veled, amilyen szolgáltatást igénybe sem vettél.


Még száz ilyen üzenetet fogsz kapni, azonnal fel kell ismerned, hogy melyik igazi és melyik nem. Ha ez mégsem sikerül, megnyitod az oldalt és a következő üzenet fogad:

"Félrevezető oldal

A Firefox blokkolta ezt az oldalt, mert megpróbálhatja veszélyes tevékenységre rávenni, például szoftverek telepítésére vagy személyes információk – például jelszavak és hitelkártya adatok – felfedésére.

A tanácsadást biztosítja: Google Safe Browsing."


Így már kétség sem marad.

nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ha egy olyan üzenetet kapsz SMS-ben, ami téged nem érint, és olyan oldalra mutató hivatkozás van benne, amivel nem állsz kapcsolatban, az már eleve gyanús.


Ráadásul a Google figyelmeztet a link kapcsán:

"Jelenlegi állapot

warning

Ez a webhely nem biztonságos


A(z) [link] webhelyen káros tartalom található, köztük olyan oldalak, amelyek:


Személyes információ megosztására vagy szoftver letöltésére próbálják rávenni a látogatókat"

[link]

a Virustotalon

[link]

a nagyobb kártevőkereső-szolgáltatók (Avira, Bitdefender, G-Data, Kaspersky, Sophos) riasztanak, de ha rákeresel a "tracking-posthu.com" kifejezésre, egyből ilyen találatokat kapsz:

- [link]

- [link]


A francia(!!!) telefonszámra rákeresve is érdekes találatokat lehet találni:

- [link]

nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyeneket kapni, ámbár inkább emailben. Elolvasom, látom semmi közöm hozzá és kukázom. Ennyi.
nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ha már külföldi telefon számról, vagy külföldi e-mail jön egy magyar nyelvű szöveg az már eleve gyanús!
nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Vámkezelés szukseges ... 🤣 mert (?) rendeltél valamit, amit vámolnának?

Kérdésedben a válasz.

nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csaló, adathalász e-mail, a domaint pedig tegnap!!! regisztrálták, ezt itt tudod megnézni:

[link]

A 2. válaszoló jól leírta, hogyan lehet felismerni a csaló e-maileket és üzeneteket.

nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen szám hívott? Ide írd be a telefonba, aztán kiirja, hogy te vagy 200-dik.Le is írhatod, hogy mit mondott stb. Aztán beállítod, hogy blokkolás. Soha többé nem zaklat.
nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!