Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mások is tapasztaltak Apple...

Mások is tapasztaltak Apple ID hacker támadásokat mostanában?

Figyelt kérdés
Októberben, Novemberben kaptam emaileket az Apple-től, hogy Windows számítógépről online az Apple ID-ba bejelentkeztek az iMessage, FaceTime szolgáltatásokba, iPad is kijelezte a képernyőn. Bementem a beállításokba és ott volt 3 db iPhone 5 készülék az Apple ID-ban amik nem az enyémek! Úgy voltak elnevezve, hogy iPhone (80) vagyis utána zárójelben egy szám és mindháromnál másik szám volt. Gondolom valami hacker csoportnál van rengeteg iPhone 5 készülék amikkel bejelentkeztek mások Apple ID fiókjába. Meg létrehoztak az Apple ID-mmal valami iCloud email címet is, úgy kezdődött, hogy hp_ utána rengeteg számsor és a végén @icloud.com Szerintetek ez mi lehet??? Mások is tapasztaltak ilyet? Nyílván nem én vagyok az egyetlen akivel ilyen történt! Soha senkinek nem adtam meg az Apple ID jelszavamat! Gondolom ezek a hacker támadások más Apple eszközöket is érintettek mostanában, gondolom orosz hackerek próbálnak személyes infókat eladni a dark weben és nagyon félek!

nov. 23. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Az 1234 nem biztonságos jelszó
nov. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"gondolom orosz hackerek próbálnak személyes infókat eladni a dark weben és nagyon félek"


Sokszor élénkebb a fantáziátok, mint Andersennek...

nov. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Változtass jelszót, majd dobj ki mindenkit a fiókból, és rakj rendet a fiókodban, végül kapcsold be a kétlépcsős azonosítást (kétfaktoros hitelesítést), és ennyi. Onnantól új bejelentkezés esetén küldeni fog a telefonodra (vagy más apple eszközödre) egy értesítést, hogy valóban te akarsz-e bejelentkezni, vagy sem. De állíthatsz be SMS hitelesítést is, hogy egy telefonszámra küldje el az SMS kódot a belépéshez. Nem tudom, hogy az Apple tudja-e kezelni a hitelesítő alkalmazásokat, meg kell nézni.

Egyébként valaki burkoltan az előbb próbálta jelezni, hogy valami jó nehéz jelszót válassz, mert az ilyen Blöki01, 1234, Lacika0000, Pistike!, IPhone1234! nem biztonságos. Valami olyat válassz, ami nem köthető hozzád.

Pl:

MegszentsegtelenitettKelkaposztafozelekAz1980-asevekkozeperol. Nyilván ne pont ezt állítsd be, ez csak egy példa volt arra, hogy milyen egy jó jelszó, mert van benne kis és nagy betű, van szám is benne, és írásjel is van benne, hogy minél nehezebb legyen.

nov. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy tényleg úgy végződött a jelszavam, hogy 1234 de nem gondoltam bele, hogy fel fogják törni! Az Apple ID email címet meg honnan szedték??? Azt az email címet senki sem ismeri! Azért gondolom, hogy ez valami hacker bűnöző csoport műve és nem én vagyok az egyetlen mert olyan készülékek voltak ott, hogy iPhone és utána zárójelben egy szám és mindhárom iPhone 5 készülék volt. Az egyik után 80-as szám volt zárójelben, gondolom vettek vagy loptak több száz iPhone 5 készüléket és valahogy képesek kikeresni az összes létező olyan email címet amihez Apple ID tartozik és azokat mind feltörik. Ez valami bűnöző csoport lehet. És nem biztos, hogy azért tudták feltörni mert 1234 a vége. A jelszó elején volt egy szó, arra, hogy jöttek rá??? Nyílván valamiféle hacker programmal törnek fel jelszavakat. Windows számítógépről online jelentkezett be ez a hacker csoport az iMessage és FaceTime szolgáltatásba meg létrehoztak valami furcsa iCloud email címet is. Gondolom adatokat próbálnak ellopni másoktól, nyílván nem én vagyok az egyetlen akivel mostanában ilyen történt! Ezért tettem fel a kérdést hátha valaki mással is történt pontosan ugyan ilyen! Rengeteg iPhone 5 készülék lehet ezeknél a hacker bűnözőknél mert meg vannak számozva a készülékek zárójelben az iPhone szó után. Szerintem pénz után kutatnak mert rohadt csórók. Gondolom kell nekik PayPal, bankszámla, Apple Pay. Szerencsére nekem nincs ilyen infó a készülékemen. A beállításokban látszott az a három darab iPhone 5 de amikor bementem a Lokátorba, hogy megnézzem hol vannak akkor ott nem jelezte ki. A rendőrségnek kellene szólni csak nem tudom hol tartózkodnak ezek a bűnözők. Gondolom még nagyon sok mindenkivel fog ilyen történni és nem olyan biztos, hogy amiatt mert nem volt biztonságos a jelszavam, egy jelszó feltörő hacker programmal a k*rva erős jelszavakat is fel tudják törni csak az jóval több időbe kerül. Szóval akinek biztonságos erős jelszava van az ne higgye azt, hogy vele ez nem fog megtörténni! Rengeteg mindenkit fel fognak még törni ezek a bűnözők, ki tudja még hány iPhone 5 van náluk! És mindegyik Apple ID-ba három készülékkel jelentkeznek be. Akivel történt pontosan ilyen az szóljon!!!
nov. 23. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:

"egy jelszó feltörő hacker programmal a k*rva erős jelszavakat is fel tudják törni csak az jóval több időbe kerül."


Így van. De ha a "bűnözői csoport" nem rendelkezik kvantumszámítógépekkel, vagy GPU farmokkal, akkor mire feltörik, a dédunokám is halott lesz.


Az appleid olyan, mint egy email cím. Hozz létre egyet, ne használd, előbb-utóbb úgyis kapsz rá spam-et.


Random brute force betalált, gyenge volt a jelszavad, másként nem védted az account-odat, így jártál. Tehetsz feljelentést (mert ez amúgy bűncselekmény), de sok eredményt ne várj tőle.

nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Az appleid olyan, mint egy email cím. Hozz létre egyet, ne használd, előbb-utóbb úgyis kapsz rá spam-et." Hát igen. Az iPaden másmilyen Apple ID van mint az iPhone-on, jóideje nem használtam, kiderült, hogy szeptemberben is voltak ilyen hacker támadások. De ez tényleg lehetséges??? Amiatt mert nem használtam??? Hogyan veszik észre a hackerek, hogy nincs használatban egy Apple ID?
nov. 23. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki vagy te? Mennyire fontos ember vagy? Hol dolgozol, milyen munkakörban és ott mihez férsz hozzá? Ezeket gondold végig. Ha egy senki vagy (már elnézést) akitől semmi fontos államtitkot, vagy valami hasonlót nem lehet megszerezni, akkor csak simán kib..tak veled. Ha vagy valaki, akkor meg egy orbitális nagy marha vagy hogy ilyen jelszót használsz...
nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ember mert otherkin vagyok és nem dolgozom semmilyen fontos helyen, nem vagyok még egyenlőre híresség csak az leszek. Semmilyen titkos információ nincs azon az iPaden ami olyan fontos lenne bárkinek is csak az én hülyeségeim vannak rajta még 13 éves koromból, rohadt régi az az iPad és a gyerekkori Apple ID van rajta amit már évek óta nem használok, teljesen más Apple ID van az iPhone-on. Az iPhone-on vannak nagyon fontos dolgok, ha azt feltörik nekem végem. Be fogok állítani egy biztonságosabb jelszót az iPhone-on lévő Apple ID-hoz csak attól félek, hogy elfelejtem. Próbálom megjegyezni fejből az újonnan kitalált biztonságos jelszót és csak azután állítom be miután már biztosan negjegyeztem!
nov. 26. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!