Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Akinek van outlook profilja...

Akinek van outlook profilja erre mit tud mondani, van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem a "Fióktevékenységek helye és időpontja" menüpontot a Microsoft fiókomba és a világ minden pontjáról igyekeznek bejelentkezni a fiókomba naponta tucatszor.


[link]


Ti mit tennétek? Rengeteg fiókom van ehhez az emailhez párosítva.



dec. 16. 23:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én inkább amiatt aggódok, hogy komolyan nem viccelek, pont ezt a kérdést akartam feltenni.

Ebből talán ki fogod találni, hogy nálam is ugyanez van. Amire én tudnék tippelni, hogy simán próbálgatják a gyakoribb jelszavakat, de én is pont azon gondolkodtam, hogy vajon eljutnak-e oda, hogy kitalálják, mondjuk nem épp egyszerű a jelszó amit használok.

dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nemrég egyébként olyan üzenetet is kaptam, amiben azzal fenyegettek hogy nyilvánosságra hoznak rólam kompromitáló képeket, ha nem fizetek ki $960 :D

Tudtam, hogy lehetetlen, meg korábban is kaptam hasonlókat de...

Abban az üzenetben leírta a tag, a régi jelszavamat :D

dec. 17. 00:12
 3/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen üzenetek megszokottak, bár az a része tényleg fura, hogy a jelszavad is szerepelt benne, az azért nem szokott.
dec. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ami ebben a reddit postban le van írva, ugyan ezt kaptam csak az összeg más volt:

[link]

dec. 17. 00:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen ez már egy régi trükk, spammelnek vele mindenkit, egyedül tényleg az fura, hogy a jelszavad is benne volt.
dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nyilván egy olyan oldalt törtek fel ahol azt használtam, amit az email fiókomhoz is. Csak az a fura, hogy folyamatosan próbálnak bejutni mindenhonnan :D
dec. 17. 00:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Na igen, bár ez ellen szerintem nem nagyon lehet sokat tenni, csak egy jó bonyolult jelszót beállítva.
dec. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyen bekapcsolva a 2faktoros azonosítás is.
dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez hotmailen, és mivel be volt kapcsolva az emailes megerősítés másodlagos címen, így napi 10-15 emailt is kaptam róla hogy sikertelen bejelentkezés. Baromi irritáló, ráadásul írni se lehet ezzel kapcsolatban a microsoftnak, ezekben az emailekben mindig csak annyi van, hogy ne aggódjál, ha nem te vagy, nincs semmi teendőd.


Egyszer ránéztem az előzményekre, ugyanezt láttam, mint te, hogy a napi tucatnyi emailnél még sokkal-sokkal több próbálkozás volt...


Elkezdtem turkálni a biztonsági beállításokban, végül találtam egy olyat, ami erősebb a szimpla kétfaktorosnál, valamilyen authenticator alkalmazást töltetett le, ha új helyről jelentkezek be, erről külön jóvá kell hagyni, hogy igen, én vagyok, igen, én akartam.

Kicsit idegesítő, de a problémát megoldotta, azóta egyetlen ilyen valakipróbálkozott emailt sem kaptam a másodlagosra (és az azonosító app sem generál spamet, tényleg csak akkor dobja fel, ha én próbálok belépni).

dec. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"egyedül tényleg az fura, hogy a jelszavad is benne volt."


Nem furcsa. Időnként sikeresen törnek fel rendszereket, és szereznek meg jelszavakat is. Ha rendszeresen változtatod (és nem használod ugyanazt a user/email+jelszó párosokat mindenhol, akkor nehezebb lesz több hozzáférésedet "feltörni". Persze az email az full kamu, gyakorlatilag csak egy zsarolás (1-2 buta ember, aki bedől neki, és már megérte megvenni a spamküldést). Itt meg tudod nézni, hogy valaha volt-e már része az emailed részese köztudottá vált feltörésnek:

[link]

dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!