Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » OTP csalásnál miért fontos...

OTP csalásnál miért fontos nekik, hogy mikor használtam a netbankom?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy OTP-s csaló azzal a sztorival, hogy én akarok-e több százezret átutalni egy gyanús számlaszámra. A következő kérdése az volt, hogy mikor használtam az netbankom vagy a mobil applikációt. Ez miért lehetett fontos neki? Mondtam, hogy nem tudom pontosan, de erre azt mondta, hogy neki fontos, hogy pontosan megmondjam. Annyit mondtam, hogy webes felületet nem használom, az alkalmazást szoktam.

Miért volt nekik ez ilyen fontos? Ezzel az infóval bármit tudnak kezdeni?


(Tisztában vagyok a csalásokkal, ennél többet nem is mondtam. Mikor felvettem és elkezdte mondani, egyből mondtam, hogy ne raboljuk egymás idejét, ha ez csalás (bízva benne, hogy lerakja ha az vagy igazolja valamivel, ha valódi a hívás). Mikor megkérdeztem, hogy ki vagyok, simán rávágta, azért folytattam a hívást. Ezután az volt a kérdés, hogy pontosan mennyi pénz van a számlámon, akkor megint megmondtam neki, hogy inkább bemegyek személyesen és erre letette.)


dec. 22. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ma bementem az OTP-be és átutaltattam pénzt, tudom, hogy ez legális volt. Azt mondta az ügyintéző, hogy miért nem használom az appot. Többek között ezért! Előző nap hivtak, az általad említett csalás ügyben, de én rögtön lettem a telefont.
dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy tűnhet, hogy így "be tudja azonosítani" az utalást, ez a látszat.

A valóságban csak nagyvonalakban elég neki, mert ha tudja, hogy fél éve, 1 éve vagy sosem használtad, akkor tudja hogy könnyebben át tud azzal verni.

Ha naponta többször használod, kénytelen másfelé terelgetni, mert tudja hogy akkor ismered az appot, nem dőlsz be.

dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Többek között ezért? Miért, mert idióta vagy? Semmi gond nincs appal, maga a kérdés sem az appról szól...


Kérdező: Azért, mert rámondhatja, hogy igen, pontosan akkor vagy, hogy igen jól láttuk akkor, azóta volt egy gyanús belépés ami az említett utalást kezdeményezte és innentől tudja tovább folytatni a sztorit. Szerintem emiatt kellett neki, kétlem, hogy bármire jó lenne az utolsó belépés időpontja.

dec. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azt is kiszedi belőled, hogy használod egyáltalán, van e értelme tökölni veled.. mert mobil mindig nálad rögtön elérhető az alkalmazáa stb
dec. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. ez lenne a szitu


-Mikor lépett be utoljára?

-Tegnap délután.

-Utána, tegnap este látok két tranzakciót


Bár engem még nem talált meg egyetlen csaló sem.

dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehhez mit szóltok? MHB Bank, zárolást jelent be, ha be nem lépek, az email-cím: MBH <xxxxxx.pf.www.1111.sxxxxx.xx.jp>

Japánban MHB?! Ja, egyébként nem vagyok az illető bank ügyfele.

dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Semmit, nem érdekel senkit ember. Ez mégcsak nem is a te kérdésed.
dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!