Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért kell a gépet tisztítani...

Miért kell a gépet tisztítani belülről? (portalanítás)

Figyelt kérdés

Én több, mint egy éve tisztítottam utoljára.

Ha kitisztítom, akkor lehet, hogy jobban viszi a játékokat?

Megtisztelő válaszaitokat előre is kösz :)


dec. 29. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Mert a por nem jó hővezető, megnehezíti a hűtőborda hőjének levegőbe való átadását, illetve a hűtőbordák közötti légáramlást is akadályozza.
dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:
63%

Az üresjárati és terhelés alatti hőfokokra szoktam néha ránézni. (vannak programok, amik állandóan kijelzik - pl. HWinfo, Afterburner)


Ha emelkednek a korábbiakhoz képest, akkor belenézek a gépházba (ha üveg oldallapja van, akkor szétszedni sem kell) és ha láthatóan sok a por/szösz a hűtőbordáknál, esetleg az alaplapon vannak "vastag" porfoltok akkor ezeket kitakarítom.

(bár jóval ritkábban, de ha szükséges, akkor a CPU-GPU hővezető pasztáját, esetleg a videokártya memóriachip-eken a hűtőpadokat is cserélem)

dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ventillátorok számával egyenesen arányos mennyi port szív be (mint egy porszívó).

Furcsa mód nekem évek alatt sem porosodik, igaz a tápventin kívül max 1 venti van a házon, az is minimál fordulaton jár. Sőt a szobában is vannak pormacskák.

Akinek a gépházában olyan a huzat mint egy porszívóban az meg ne csonálkozzon. 🙂

dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen magasan van. Földön hamar beszívja a port, magasabban kevésbé. Amúgy érezhető egy pasztázás-tisztítás a gép teljesítményén, de konkrétan játéknál nem tudom.

Láttam 1 cm-es port már filcesedve, azt hittem ez csak legenda, de nem. ?))

dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!