Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mely a legbiztonságosabb...

Mely a legbiztonságosabb adattárolási forma?

Figyelt kérdés
Például ha valaki úgy akar fájlokat tárolni (például családi képek, stb) hogy azok akár évtizedek múltán is sérülésmentesen hozzáférhetők legyenek, arra mi a legjobb megoldás? Pendrive, külső merevlemez vagy mely a legbiztonságosabb mód, hogy ne szinte a nullára legyen csökkentve az adatvesztés lehetősége? Illetve 2-3 adathorzodón is külön-külön legyenek másolatok? Esetleg a felhőalapú tárhelyek mennyire biztonságosak adatvesztési szempontból? Például a Google Drive tudja garantálni azt hogy az oda feltöltött fájlok akár évtizedek múltán is elérhetők legyenek? Vagy a legjobb megoldás az is-is? Tehát felhőbe tárolva plusz 1-2 pendrive-on?

dec. 31. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Minél több helyen legyen meg ugyanaz a másolat, és évente ellenőrzöd hogy beolvasható-e még. Így ha az egyik kiesik/elszáll/megsemmisül/eltűnik, egy másikból helyreállítható egy új adathordozóra ismét.

Saját gép + (akár több) külső adathordozó + felhő már legalább 3 különböző másolatra ad lehetőséget még akkor is, ha önmagában egyik sem garancia az örök élettartamra (semmi sem fog ilyet garantálni). A biztonság a helyreállíthatóságban van, hogy ha elszáll az egyik másolat, akkor még mindig van egy másik amin megmarad.

A legbiztonságosabbnak mondott formátum sem lesz helyreállítható, ha abból nincs biztonsági másolat egy másik helyen. Minél több másolat van, annál kisebb az esélye, hogy egyszerre mind elszáll - katasztrófahelyzet ilyen, ezért érdemes felhőtárhelyet IS beiktatni ami tőled távoli helyen tárol.

dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Illetve még olyat olvastam régebben valahol neten, hogy ha valaki 2-3 adathordozón tárolja akkor azok ne egy helyen legyenek, ha például leég a ház vagy csőtörés van akkor a másikak még elérhetők legyenek.
dec. 31. 15:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2: Igen a földrajzilag elkülönített másolat a legjobb. És a legbiztonságosabb az off-line elérhető biztonsági msáolat. Nálam pl. úgy van, hogy van két külső merevlemezem és ebből egyik anyukámnál (180km-re lakik tőlünk) van, és időnként cserélem őket. Azaz csinálok egy új mentést átviszem anyukámhoz, onnan elhozom a régit. Kb. fél évente.
dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bár arra gondoltam még így visszagondolva, hogy olyan szempontból biztonságos-e a pendrive hogy nem jut-e idővel a Floppy meg a DVD sorsára, hogy a mai eszközökhöz kvázi hasznavehetetlenek.
dec. 31. 15:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
4: A floppy esetén is megodlottuk, amikor látszott a technológia vége akkor átmásoltuk a fontos tartalmat korszerűbbre. Eleve a bizt.mentést gondozni kell. Pendriveon sem tároljuk örökkön örökké... max. 2 évente érdemes átmásolni újra.
dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Már kezdenek bejönni az USB-C portos gépek, de ugyanúgy nem tűnt még el a VGA (D-SUB), vagy PS/2 port sem az alaplapokról, pedig olyan billentyűzeteket és egereket ~20 éve nem veszel. Legrosszabb esetben átalakító/fordítókártya/adapter lesz. Az USB-A-val kapcsolatban ez ma még nem egy figyelembe veendő probléma.
dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 külső merevlemezre mentek mindent.
dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#5 Mindenképp új pendrive-ra kell másolni, vagy ha nem sérült akkor egy kis frissítés után maradhat a régin?
dec. 31. 15:52
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy Pendrive-ok között is van gyártóbéli különbség vagy nem? Mármint vannak olyan gyártók amelyeknél valószínűbb a memóriahiba illetve olyanok amelyeknél kevésbé?
dec. 31. 15:54
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Több helyen és több elven működő tárolón legyen.

Pl egy emi bomba (vagy napvihar) kiradíroz minden mágneses elvű adathordozót a városban és utána még évekig internetre se számíts. De a DVD megmarad és olvasható utána is. 🙂

dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!