Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csak vpn-el tudom titkosítani...

Csak vpn-el tudom titkosítani magam hogy lenyomozhatatlan legyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak vpnt használok

jan. 1. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel úgyse lenyomozhatatlan. Nem fog látszani az IP címed, hanem a VPN szolgáltatóé, de nála látszik a tied is és ha a rendőrség kéri kiadják, hogy ne ők vigyék el a balhét.
jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A VPN szolgáltatás arra jó, ha:

- olyan tartalomhoz akarsz hozzáférni, amit a tartalomszolgáltató csak bizonyos országokban tesz elérhetővé - a VPN-szerverrel ugyanis elfedhető az Internet-szolgáltatódtól kapott, az Internet irányából látható, úgynevezett publikus IP-címed

- olyan helyről éred el az Internetet - Internet-kávézó, publikus wifi-hotspot, reptér, hotel, könyvtár - ahol megvan az esélye hogy lehallgatják/eltérítik a forgalmadat - a VPN-szerver és közted ugyanis titkosított csatornán folyik a forgalom


Viszont:

- a VPN-szolgáltatás nem biztonsági szoftver, nem véd meg a külső támadásoktól

- a VPN-szolgáltatás nem kártevőkereső, nem véd meg a vírusoktól

- a VPN-szolgáltatás nem anonimizál, a böngésző ugyanúgy elküldi a böngésző-ujjlenyomatokat és nem szűri a te általad közzétett dolgokat, nem gondolkozik helyetted

- a VPN-szolgáltatás nem "tartja a hátát", ha valami bűncselekményt követnél el, akkor együtt kell működniük a hatóságokkal

jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor a hackerekeket miért nem tudják lenyomozni meg a darkwebeseket?
jan. 1. 16:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azzal sem.

Már ott megbukik a dolog, hogy ha valami törvénybe ütközőt csinálsz, a VPN-szolgáltatók kötelesek együttműködni a hatóságokkal. Pár szolgáltatást átverhetsz, hogy hamis helyre tesznek, pár geolokációs korlátozást kikerülhetsz, de ha valaki komolyabban le akar nyomozni, az ellen nem sokat ér a VPN. #2 részletesen le is írja, hogy többek között miért.


"Akkor a hackerekeket miért nem tudják lenyomozni meg a darkwebeseket?"

Mert a "hackerek" nem NordVPN-t használnak.

jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne tudnák? A GTA VI szivárogtatót most ítélték el. Kicsit utánakeresel, rengeteg "darkweb" kötődésű razzia és 50-100-as nagyságrendű letartóztatásokról írnak, sokszor több földrészen történő összehangolt akciókban.
jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én sem nordot használok de amúgy csak vpnel lehet titkosítani vagy valami mással is? Mit használnak a profik?
jan. 1. 16:46
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Konkrétumokat nem árulhatok el, de a munkahelyemen sikerült olyan embert lekapcsolni, aki Tort használt ahhoz, hogy a nagyfőnöknek másvalaki nevében becsmérlő üzeneteket küldjön. Egy nyomozás nem úgy zajlik, hogy "áh, Tort/VPN-t/anonim proxyt használt, hagyjuk a fenébe..." Ha egy VPN szolgáltató megtagadná az együttműködést a hatóságokkal, pár héten belül az ottani illetékeseket keresné a yard bűnpártolás, vagy bűnsegédlet miatt.

Tor használatával már kicsit megnehezítenék a dolgukat, de azért ott sem könnyű ténylegesen teljesen rejtettnek maradni.

Emellett pedig nem csak IP-cím alapján lehet valakit megtalálni.

jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én sem nordot használok"

A NordVPN helyére bármelyik piaci szolgáltatást behelyettesítheted. Ugyanaz a kategória mindegyik.


"csak vpnel lehet titkosítani vagy valami mással is?"

Nyilván van tucatnyi módszer a titkosításra, de szerintem te ebben a kontextusban kicsit tévesen értelmezed a titkosítás fogalmát.


"Mit használnak a profik?"

Milyen profik?

jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A tisztességes út az egyszerűbb, kérdező. Nem azt kell keresni, hogyan ne bukj le és legyél lenyomozhatatlan; hanem hogy ne csinálj hülyeséget, és olyan dolgot amiért elítélhetnek.

TOR és VPN nagy vezényszavai a "biztonság" és "anonimitás", de a valóságban ezek sem 100%-ban működnek. Hamis biztonságérzettel viszont vakmerőbb leszel, és nagyobb hülyeségeket csinálsz.

jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Például az olyan lenyomozhatatlan emberek akik ellen a hatóságok nem tudnak tenni nekem tavaly küldött valaki egy linket rá mentem és at vette a vírus az irányítást a gépem felett minden adataim jelszót mindent ellopott és meg zsarolt valaki emailben hogy ha 48 órán belül nem fizetek bitcoinba 800 dollárt az adataimat mindenkivel megossza és hogy felesleges fel jelenteni mert nem tudják le nyomozni
jan. 1. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!