Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az ingyenes tárhelyeken...

Az ingyenes tárhelyeken létrehozott fórum oldalak mennyire biztonságosak manapság?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban a mindenkilapja és a gportal futott és már azokon is áthágtam dolgokat, pedig nagyon gyenge az info tudásom. Ma úgy láttam a huforum, jcink megy, de sokszor hallom hogy inkább a discordra települ egy-egy virtuális közösség. Nem tudom eldönteni, mert nagyon nem értek hozzá, hogy kényelmi szempontból tört fel a discord a fórumokkal szemben vagy biztonsági szempontból.


Hozzáteszem, hogy az én gyerekkoromban (2000-es évek) a legtöbb számomra releváns fórum mögött egy hozzám hasonló kiskamasz állt, szintén kevés info tudással. Ezért is történhettek meg olyan hibák, amik miatt ma kevésbé látom biztonságosnak a fórum világot. Például egy fórum oldal tartalmazott sorozat linkeket. Én azt az aloldal URL-t mentettem ki, amin ezek a linkek szerepeltek. Történt, hogy az oldalt létrehozó kortársam besértődött valamin, majd levette ennek az aloldalnak az elérhetőségét, azaz a főoldalról nem lehetett hozzájutni. Viszont mivel nekem ki volt mentve a link, továbbra is hozzáfértem. Maga az aloldal létezett. Annyira együgyűnek tűnik. Másik példa, a fórum egy játékhoz volt berendezve. Adott topik csak bizonyos csoport számára volt látható. A csoportokat az admint rendelte a regisztrált felhasználókhoz. Én nem tudtam, mit láthatok szabály szerint és mit nem. Volt egy része az oldalnak, amit a főoldalról nem értem el, viszont két kattintással hosszabb kerülő úton már elértem. Ebből azt gondolnám, hogy nem az adott aloldalhoz van rendelve a titkosítás hanem a hivatkozásokhoz, amik odavezetnek. Ebből megint csak arra következtetek hogy ha valakinek meg van az aloldal teljes URL-je akkor mindegy milyen felhasználói csoportba van sorolva, és ez veszélyesnek tűnik, ha kicsit komolyabb dologról van szó, mint egy játék.


Most nehogy azt higyjétek hogy valami nagyon komolyat akarok. Pl. munkahelyi dolgokra ott van a munkahely saját IT csapata és belső hálózata. Pusztán érdekel a kérdés. Sosem foglalkoztam informatikával. Ha valaki megajándékoz pár válasszal/érdekességgel a témában, megkérem hogy könnyen érthető nyelven tegye :D



jan. 6. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Senkit se érdekel a biztonság, meg amiről itt hadoválsz annak se a biztonsághoz nincs köze, se magához az adott fórumhoz.
jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mint mondtam csak kíváncsi vagyok. Hátradőlve várom azokat a válaszokat amiktől okosabb leszek. Te is megértetted a hadoválásom, hiszen meg tudtad ítélni. Akkor más is meg fogja, aki talán többet elárul. :)
jan. 6. 00:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, miről beszélsz, de a legegyszerűbb, ingyenes fórummotorok is védve vannak az ilyen hibák ellen. Egyébként szerintem egy többek által, hosszabb ideje fejlesztett, "mature" kódbázissal rendelkező motor (pl. a PhpBB) valószínűleg biztonságosabb, mint egy frissen összerakott egyedi fejlesztés, amiben ki tudja, hány hiba lehet.
jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!