Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Véletlenül rossz telefonszámot...

Véletlenül rossz telefonszámot adtam meg gmail kétlépcső azonosításhoz. A körzetszámot írtam el. Hozzájuthatnak így a fiókom bármilyen adatához? Gmail címemhez?? A többi lent.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az általam rosszul írt telefonszámnak van tulajdonosa. Így feltételezem, hogy gmail fiókja is van, és lehet hogy az általam rosszul beírt telefonszám hozzá van rendelve a gmail fiókjához. Azt is tudom , hogy a gmail bizonyos esetekben biztonsági üzenetet, vagy a fiókban lévő adatok változtatása esetén is üzenetet küld.


Feltételezem hogy SMS üzenetet kapott a gmail részéről az ellenőrző kódról. Amit ugye én nem kaptam meg, viszont javítottam a telefonszámomat , és azonnal meg is kaptam az ellenőrző kódot.


Illetve a fiókomhoz hozzárendelt-- biztonsági gmail címemre azonnal jött az üzenet hogy "új biztonsági telefonszám hozzákapcsolva a.....@gmail.com fiókomhoz.


Ha az elírt telefonszám hozzá van kapcsolva egy másik személy gmail fiókjához, akkor ő kaphatott bármilyen üzenetet a gmailtól az én fiókom címéről,(??) vagy bármilyen adatot a fiókommal kapcsolatban??

Például: Az elírt telefonszám tulajdonosa kaphatott a gmail részéről egy gmail üzenetet hogy " új biztonsági telefonszámot akartak hozzárendelni a fiókjához " és ott megnevezve az én ....@gmail.com email címem??

Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdést.

Hozzáértő válaszokat előre köszönöm.



#biztonság #adatok #Gmail #elírt telefonszám
jan. 15. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, lehet hülyék az informatikusok, de ennyire nem. Elég paranoidok, ahhoz, hogy ne hagyjanak ekkora biztonsági rést.

Az a telefonszám van hozzárendelve, amit vissza tudtál igazolni az ellenőrző kóddal.

Szerintem tovább nem kell ragoznom.

jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"új biztonsági telefonszámot akartak hozzárendelni a fiókjához"

Ezt neked küldhetik, nem?

jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Ezt neked küldhetik, nem?"

"új biztonsági telefonszámot akartak hozzárendelni a fiókjához"

Igen kaptam üzenetet az email címemre, és a biztonsági fiókomra is szokásos ablakban hogy :

A. Arra a gmailra amin először elírtam a tel számot:

""" Új biztonsági telefonszám hozzárendelve az ön fiókjához ..@gmail.com""

B. A biztonsági gmail-ra hogy:

""" Biztonsági másolat ....@gmail.com az ön fiókjának biztonsági gmail címe a ....@gmail.com,, értesítés hogy új biztonsági telefonszám lett hozzárendelve a fiókjához """

#1

Köszönöm a válaszodat. Először tényleg megijedtem mert nem tudom a gmail hogyan kezeli a telefonszámokat. Arra gondoltam hogy a megadott biztonsági telefonszámokat figyeli egy "rendszere" a gmailnak és telefonszám "azonosság esetén" a 06**..... telefonszámmal rendelkező gmail felhasználónak is küldött valami "figyelmeztető gmailt" ---- hogy **meg akarták változtatni az adatait**.

A kérdést azért írtam ki mert a biztonsági telefonszámot hajnalban módosítottam. Ismerőst nem akartam ébresztgetni.

Azt hogy van az én tel számommal megegyező más szolgáltató számú telefonszám azt onnan tudom, hogy kaptam korábban két "téves" hívást is ahol kiderült hogy a hívó fél híváskor 06/X0 helyett 06/Y0 írt, a tel szám többi része azonos, és csak a szám egyeztetésekor jöttünk rá hogy azt elírták.

Azóta két haver is átállította a gmail biztonsági telefonszámát az én számomra. Egyenlőre szerencsére semmilyen üzenetet nem kaptam gmailra. Tehát feltételezhető hogy tel szám ütközés esetén csak SMS kapott az a felhasználó is akinek a számát tévesen írtam be. 1-2 napot azért várnak a visszaállítással.

Fáradt és figyelmetlen voltam.

Semmit nem találtam a gmailon a telefonszám elírása kapcsán. Elég fontos számomra az a gmail ,,,, ezért gondoltam , hogy itt is megkérdezem.

Köszi még egyszer a válaszokat.

jan. 15. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!