Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kérem segítsen valaki! Megvált...

Feketeruhasember kérdése:

Kérem segítsen valaki! Megváltoztatták a jelszavam és az email címem a facebookba?

Figyelt kérdés

Tele van az eredeti email címem vele, de nem enged belépni mert egy másik email cím van ott. Nem tudom mit csináljak de ez nagyon gáz.

Az eredeti gmailos címemen ott van hogy megváltoztatták e jelszavam meg az email címem és hogy én voltam e. Mondom nem én voltam de egy másik email címre akar ellenőrző kódot küldeni.


Most hozzáférnek minden beszélgetésemhez?


febr. 6. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Sajnos azt a fiókot feltörték. Instagrammal én is így jártam. Azóta minden FB fiókra tettem 2 faktoros hitelesítést. Valaki hónapok óta, lassan fél éve nyomkodja az elfelejtett jelszót az FB fiókomon. Mivel van 2 faktoros, egyik választásom hogy nem foglalkozok vele, másik pedig hogy megváltoztatom a csatolt email címet a fiókon, és akkor talán megszűnik ez.


Esetleg telefonszám volt kapcsolva a fiókodhoz? Bár valószínűleg az se segítene. Azért próbálj írni az FB supportnak is, hátha.

febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még a 6 számjegyű kódot kérte amit korábban adtam meg mert kellett a beszélgetések másik eszközön való hozzáféréséhez de azt sem fogadja el.. Ez hogy lehet?
febr. 6. 10:11
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt írja pár nap után próbálkozhatom csak. Minden abban van a munkával kapcsolatos dolgok, egyszerűen minden..Most mit csinálnak vele? Kinek írogatnak benne? A nevemben használják fel?
febr. 6. 10:12
 4/19 anonim ***** válasza:

Hiába foglalkozol vele, hogy kinek, minek..

Egy ilyen van:

[link]


Ugye a gond,ha belépnek, onnan átírják a jelszót, majd az eredeti emailcímet és kész, utána átnézhetnek mindent és feltehetőleg a pénzszerzés közvetlen vagy közvetett módjait próbálják.

Gondolom ismerősöknek küldenek vírusos linkeket, vagy megnézik vannak-e pénzügyi adatok amiket ki tudnak használni, javaslom viszont azt amivel regisztráltál rá email címet, hogy erősítsd meg a belépését.

febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hogyan erősítsem meg? Telefonszámot lehet hozzá adni?
febr. 6. 10:43
 6/19 A kérdező kommentje:
A beszélgetéseimhez hozzáfér? Nemrég meg kellett adnom pár hete egy 6 jegyű pin kódot ami azért kellett hogy új eszközön hozzá lehessen férni a korábbi beszélgetésekhez?
febr. 6. 10:50
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt hogy mi a szándékuk a fiókkal? Használhatják adathalászatra az ismerőseidnek küldenek vírusos linket , illegális tartalmak megosztására, zsarolásra. Feltesznek erotikus fotókat küldenek neked egy emailt és pénzt követelnek a fiókért.


Hozd létre még egyszer a fiókod ugyanazzal a fényképpel , ugyanazzal az emailcímmel és ugyanazzal a telefonszámmal. Erős jelszó és telefonos hitelesítés legyen aktiválva. Fontos hogy az új fióknál ugyanazt az emailcímet és telefont használd. A fiókjelentés után a facebooknál ha ellenőrzik a két fiókot látni fogják hogy mind a kettőt te hoztad létre te emailcíme és telefonszámoddal. . Attól hogy a lopott emailcíme és telefonszáma megváltozott attól még ők látják mi volt előtte. Jelöld be újra ismerőseidet írd le mi történt és hogy a lopott fiókról ha küldenek valami ne nyissák meg. Ha már elég ismerőst sikerült visszajelölnöd akkor kérd meg őket jelentsék a régi profilt hogy lopott. Amennyiben 20-30 ismerős ezt megteszi azt már a facebooknál is látszik. Ilyenkor fiók igazolásra kérik a lopott fiók jelenlegi gazdáját, ha nem tudja igazolni felfüggesztik a fiókot. Te magad is tudod az új fiókból jelenteni a régit, érdemes naponta is többször folyamatosan.


Az illető fiókjának jobb oldalán kattints a Személyes adatok védelme és támogatás lehetőségre. Kattints a Jelentem lehetőségre. Válaszd a Személyazonossággal való visszaélés kategóriát. Jelöld meg, hogy kinek adja ki magát, és kattints a Jelentés beküldése lehetőségre.


Minél több ismerőst tudsz megkérni hogy jelentsék a lopott profilt annál jobban látszik a facebooknál hogy itt valami történt. Ez egy lehetőség vagy sikerül vagy nem. Két ismerős profiljánál sikerült. Nem megy gyorsan.


Ezzel párhuzamosan vannak facebook helyreállítási lehetőségek de elég korlátozott lehetőségekkel. Ilyen esetben mikor azonosítóidat(emailcím, telefonszám) megváltoztatják még nehezebb.

febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Most ott tartok hogy várni kell mert nem küldi el az ellenőrő sms t vagy emailt. Létrehoztam egy új email címet és emvikeg azt kell hozzá csatolni a fiókomhoz. Van olyan lehetóseg hogy "hivatlos okmányokkal ellenőrzés" de ha rámegyek akkor kéri az 5 jegyű kódot amit az új email címre kellett volna elkuldenie. Viszont nem kuldi. De valaki azt mondta azért mert pár napot várni kell és utána menni fog.


Az email címem megerősítettem 2 faktorosra.


Amúgy csak egy kérdés. Amikor ez az egész történt a facebook miert engedi hogy email es ellenőrzés nélkul el lehessen távolítani az email fiókom? Vagy jekszót változtatni? Ezzel nagyon megkönnyítik a lopást

febr. 8. 11:00
 9/19 anonim ***** válasza:

“Az eredeti Gmailos címemen ott van hogy megváltoztatták e jelszavam meg az email címem és hogy én voltam e. Mondom nem én voltam de egy másik email címre akar ellenőrző kódot küldeni.”


Valószínű ezt akkor mikor érkezett az email egyből le kellett volna reagálni és akkor felszólított volna jelszócserére. A facebook sajnos ilyen.


A személyazonosság ellenőrzésnél okmány igazolás mellett ha jól emlékszem le is kell írni mi történt írd le azt is mi volt az emailcíme és jelszava a fióknak ők ezt visszatudják nézni.



“Az email címem megerősítettem 2 faktorosra.”


A kétfaktoros hitelesítés nagyon jó dolog!!! DE!!!!!!! Figyelni kell pár dologra.


Amennyiben elveszted a telefonod oda a hitelesítés és kizártad magad a fiókból. Ennek a helyreállítása lehet egyszerű de akár soha többet nem jutsz be a fiókjaidba. Ha 10 helyen állítottad be akkor 10 fiók ugrik.


A fontosabb fiókban (Gmail, Facebook stb) beállítasz kétfaktorhoz SMS hitelesítést vagy Autrhenticatort (kódgenerátort) akkor a fiók fel kínál kétfaktoros hitelesítést kiváltó biztonsági kódokat. Gmail esetében 10db egyszerhasználatos. Ha elvész a telefon elromlik nem éred el akkor ezekkel a kódokkal be tudsz lépni. Ezeket le kell menteni! Beállításkor nem tetted meg utólag töltsd le. Aki Authenticatort használ annak van lehetősége pl felhőbe menteni onnan visszaállítani. Viszont ezeket is be kell állítani alapban nincsenek. Ma már legalább annyian veszítik el a fiókjukat amiatt mert hiányzik a kód mint akinek meglovasították a fiókját. Biztonsági emailcím, másodlagos emailcím legyen megadva! Mert ez a másik nagy probléma.

febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy 30 évesen nekem ez magas lesz de most kb felét nem értettem amit írsz. Nem volt semmilyen kód az nem tudom hol volt vagy honnan kellett volna lementeni. Annyi volt hogy van egy használaton kívuli tartalék telefon amivel kipróbaltam ezt az ellenőrzést.

Amikor a rendes telefonon be akartam lépni akkor a másik készüléken kellett leokézni, azon kód nem volt. De gondolom akkor ez így már fasza ha nem megy tonkre az a biztonsági telefon vagy nem hagyom el akkor nincsen gond. De az a kód nem tudom hol írta amit mondasz

febr. 8. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!