Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik ilyen? Zsaroló emailt...

Létezik ilyen? Zsaroló emailt kaptam?

Figyelt kérdés

Zsaroló emailt kaptam, és a szöveg mellé csatolt egy képet is az asztalomról. Webcamom sincs, email címeket sorjában leírta és fizessek persze

Simán figyelmen kívül hagynám, csak zavar az a belinkelt kép az asztalomról



febr. 8. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen gyorsan csak tudod kezd el megváltoztatni a jelszavaidat, főleg email címek jelszavait és ahol lehet állítsd be a kétfaktoros biztonsági kulcsot!


Én is kaptam már ilyet, nekem sincs webkamom, bár én nem az asztalomról kaptam képet hanem egy régi jelszavamat kaptam meg.

febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Továbbá, hogy az asztalodról készítettek képet valószínű valamilyen háttérben futó vírus/malware is megy. Használsz egyébként vírusírtót? Ma már azért az alap Windows Defender is megvéd.
febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet malware a dologban, futtass le kártevő keresőket és nehogy reagálj bármit az üzenetre. Elég csak valamilyen kétes oldalról letöltened egy programot, ami megszerezte és elküldte a screenshotot. Addig jó, amíg csak ennyire használták. Gondold át, töltöttél vagy kerestél-e bármilyen illegális, illetéktelen, csalásra használt dologra (cheat, hack, feltörés), vagy rávettek-e bármivel (pl. Youtube videó leírása, kommentje) hogy ilyen oldalt megnyiss. Ezekkel szokták clickbaitelni a kártevőket, mert az áldozat hajlamosabb ezeket önként felkeresni és elindítani.
febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pár jelszót leírt a leírás végén. Különben csak defendert használok és win11et. Az a screenshot is nem mostanában volt, ahogy néztem az akkori asztalom, meg az win10es screenshot volt. Úgy gondoltam, hogy csak spam, de a csatolt screenshot miatt komolyan kell vennem
febr. 8. 19:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Az e-mail és jelszó lehet scam, kiszivárgott adatbázisokból összeszedve - csak ez alapján kuka. A screenshot viszont már malware-re utal, amit valamikor összeszedtél, és ha azóta is azt a rendszert használod, még bent lehet (Win10-ről 11-re váltás sem nyúl a telepített programokhoz).

Egy Malwarebytes Antimalware-t érdemes lenne indítani. A Defender sem biztos, hogy mindentől megvéd.

febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy tiszta telepítés se megoldás? Nem frissítettem 10rol 11re. De megpróbálom, ahogy mondod. Ma délután ötkor kaptam azt a zsaroló emailt és azelőtt sose kaptam. Mellesleg nem, nem jártam gyanús oldalakon, azért tisztában vagyok, hogy hackelt vackokat és ilyen olyan gyanús linket se nyitottam meg. Két napot kaptam. De privibe eltudom küldeni az emailt amit screenshotoltam
febr. 8. 20:09
 7/13 anonim ***** válasza:
És mit írt mi lesz ha nem küldöd a pénzt?
febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Figyelmeztetés nélkül mindenkinek hozzáférést küld fiókjaimhoz, meglátogatott oldalakhoz, személyes adataimhoz és szerkesztett videókkal
febr. 8. 20:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem frissítettél, akkor tiszta telepítés volt, nem? Vagy gépcsere? Akkor nincs gond, az előző rendszer volt érintett vele. A screenshot több hetes vagy hónapos vagy még régebbi volta alapján sem aktuális a dolog, ha mégis valami fertőzés volt.

Van valami a screenshoton ami árulkodó lehet? Pl. valami olyan dolgot indítottál el ami megszerezte a képet, egyben rajta is van.

febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azóta már tiszta telepítést végeztem el és váltottam 11re. Gép csere nem volt. A screenshot, ahogy elnéztem több mint 1-2 hónapos lehetett. A screenshot annyiból állt, hogy van az asztal, megnyitva a Microsoft ablakkal és az ott lévő fiókommal. De privibe eltudom küldeni az egész üzit is
febr. 8. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!