Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet egy internetes...

Hogyan lehet egy internetes vásárlást az eladó és vevő részéről is teljesen biztonságosan lebonyolítani?

Figyelt kérdés

Vettem volna egy terméket 4000 Ft + szállítás (max. 1000 Ft csomagautomatába, ezért oda szerettem volna kérni). Mivel ez kis értékű, felajánlottam az eladónak, hogy előre utalással fizetek. A válasza az volt, hogy ha elutalom az összeget megadott számlaszámra semmilyen kódot nem ad meg, ha ez vagyok hagyjuk, mert sok ilyen megkeresés van.

Azt értem, hogy ha én elutalom előre a pénzt, lehet nem kapom meg a terméket, csak ilyen kis értéknél bevállaltam volna a kockázatot. De létezik olyan, hogy valaki előre elutalja a vételárat, majd miután megkapta, valahogyan ezt a pénzt visszaveszi bankszámláról? Én eddig úgy tudtam, hogy az előre utalás az eladónak biztonságos (hiszen előre megkapja a vételárat), csak a vevőnek nem. Még az utánvételnél is hallottam olyanról, hogy nem azt teszi bele, de mint írtam a termék alacsony értéke miatt ezzel nem annyira foglalkoznék (egyáltalán 4000 Ft-ért megéri-e valakinek csalnia).


Én mindig korrekt voltam mindig internetes vásárláskor, ezért is ajánlottam fel, hogy előre utalok. De most már elbizonytalanodtam.



febr. 14. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs az előre utalással. Sajnos a csalók ugyanezt a szöveget tolják, és 10 megkeresésből 9-et ilyen spambotok írnak automatikusan egy hirdetésre, hogy azonnal és kérdés nélkül, futárt küldve, előre utalva mindent megcsinálva vásárolna. Ha te is egyből ráírtál, hogy érdekel és előre kifizeted, lehet téged is botnak nézett - ezt próbáld meg tisztázni.

Ezen kívül oda-vissza mindenki fél, az egyik nem meri utánvéttel küldeni mert ha nem veszik át, akkor bukta a szállítási díjat. A másik nem mer előre utalni, mert mi van ha utána nem küldenek semmit. Valakinek engednie kell, és az eladónak kedvezőbb ha a könyvelt fizetés után nyugodtan kiadja a keze közül a cuccot.

febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Már bizonytalan vagyok a vásárlásban az üzenete után, magyarázkodni nem szeretnék, korrekt módon előre fizettem volna.
febr. 14. 19:18
 3/3 anonim válasza:
Én is vásároltam az interneten 4 000Ft értékben, kifizettem, átvettem az árut, és használhatatlan. Hiába reklamáltam, nem cserélték ki, és a pénzt sem adták vissza. A Globál X-trada Kft forgalmazza, és nem lehet elérni a céget. Nem cserélik ki a készüléket. Nem is rendelek többet ettől a cégtől. Ez egy aljas csaló cég!!Hiába voltam a fogyasztóvédelemnél, nem tudnak semmit intézni..
febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!