Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ráklikkeltem egy linkre,...

Ráklikkeltem egy linkre, letöltődhetett egy vírisu?

Figyelt kérdés

Esetleg adathalászat?

A vírustotál oldal nem találta kártékonynak, "csak" adathalásznak.

Ráklikkeltem és ennyi, semmi nem történt. Bezáródott.



Ez az a link. Ne klikkelj rá!

tini url pont kom /Lucugrace3



Ha adathalászatról van szó, hogyan védekezhetek ellene?

Telepíthetett a tudtom nélkül valami kémprogramot?


márc. 25. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem települt kémprogram. Az adathalászat ebben az esetben azt jelenti, hogy ha az azon az oldalon megadott adatok nincsenek biztonságos kezekben.
márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát elvileg nem történt semmi? Kipróbáltam más tinyurl-s linket amik nem léteznek akkor továbbított a tinyurl oldalára, hogy a keresett oldal nem található. De a Lucugrace3 oldala meg simán bezáródott. Kicsit talán jobban zúgtak a ventik pár percig.


Az eset smart security premium nem talált semmit. még.

márc. 25. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A TinyURL - ami egy linkrövidítő szolgáltatás - blokkolta az átirányítást:

"URL is Blocked or Blacklisted


The TinyURL link you are visiting is Blocked or Blacklisted. TinyURL has a strict no abuse policy and we apologize for the intrusion this may have caused you."


Az oldalt - profitablegatecpm.com (ne keresd fel, felesleges) - amire az átirányítás történne meg, a reklámblokkoló - például az uBlock Origin ( [link] ) - az Easylist szűrőlista alapján - fogja meg.

márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem történt semmi, hogy rámentem?
márc. 25. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Mivel a TinyURL megfogta, ezért nem.
márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!