Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fel akarják törni a fiókomat?...

Fel akarják törni a fiókomat? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

A Microsoft fiókomat már nagyon - nagyon régóta nem használom, de időnként, nagy ritkán kapok egy-egy levelet a Gmailomra, az egyszer használatos kóddal kapcsolatban. Nem nagyon reagáltam rá, eddig.


A tegnapi napon és a mai napon - most figyeljetek - összesen, legalább tíz azaz 10 db levelet kaptam az emailomra, néhány órás eltérésekkel, mind-mind igyanaz: egyszerhasználatos kód.


Elképzelhető, hogy már be is léptek a Microsoft fiókomba? És akár a Gmailomba is? Utóbbit csak azért nem tudom elképzelni, mert akkor kéne valami értesítést kapnom, hogy valahonnan máshonnan bejelentkeztem, de semmi.


Eléggé idegesítő, főleg ez az elmúlt két nap. A Microsoft ügyfélszolgálattal is próbálkoztam, mármint hívni őket, de csak robot volt, senki élő ember és már nagyon dühít a dolog.


Mit gondoltok, mi ez az egész? És mit tehetnék?


Mobiltelefont használok egyébként, nem jó a számítógépem.



márc. 31. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még nem léptek be a fiókodba, mert az egyszer használható nem került a birtokukba. A felhasználónév-jelszó páros viszont ismert lehet számukra. Változtass jelszót. Ha elfelejtetted, igényelj újat.
márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
1 es válasza tökéletes. Tudják az emailcímed és a jelszavad , de a második faktorhoz nem férnek hozzá mert azt te telefonodra érkezik. Jelszócsere egy erősre mindenképpen. A Microsoft fiókban különben a fiókbelépési kísérleteket is lehet ellenőrizni.
márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt... aztan rajottem, azert csinalja, mert regen osszekotottem a gmailt a microsoft email fiokommal, amibe mar nem lepek be, de ha jonne a regi hotmailes email cimemre level, akkor atiranyitana a gmailbe... na de kozben elvesztette a belepesi jogosultsagot a gmail a MS fiokba, vagy valami ilyesmi volt, mert a szinkronizaciohoz kell a belepes es a jelszo... mikor eszrevettem, kitoroltem, azota nem kapok ilyet.
márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindhármótoknak köszönöm szépen a válaszaitokat!


A második hozzászólónak külön köszönöm a javaslatot, éltem vele és majdnem lefordultam a székről.


Srácok, nem hiszitek el: minden egyes nap próbálkoznak és ahogy elnézem, minimum száz kísérlet biztos, hogy megvan.


Csak ebben a hónapban, 12.-éig görgettem vissza, addig volt hozzá türelmem...


Ezzel valamit kell kezdenem, mert ez... akárhogy is nézem, nagyon durva.


A jelszóváltoztatás tegnap megtörtént, azóta "csak" kétszer próbálkoztak.


Mégegyszer köszönöm szépen a tippeket!

márc. 31. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:

2 es vagyok. Az Microsoft fiók az egyik legjobban konfigurálható fiók.


Hozz létre egy email alias címet a fiókban jelöld ki elsődlegessé. Illetve állítsd be hogy csak ezzel lehessen belépni a fiókba. Ezt a címet nem használod levelezésre csak te tudod.

Mivel fiókodba belépni már nem lehet eredeti emailcímeddel a bejelentkezési kísérletek megszűnnek. Természetesen levelezésre ugyanúgy használható az eredeti cím, csak fiókbelépésre nem.

ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A beállítás létrehozása után 48 óra múlva lép érvénybe.
ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a jelszócsere után is volt kísérlet akkor az elfelejtett jelszót próbálgatja. Ilyenkor a rendszer másodlagos emailcímre vagy telefonszámra küld kódot. Attól függ hogyan lett fiókban beállítva. Ezzel a kóddal igazolva hogy te vagy a fiók gazdája engedi a jelszócserét. Persze a kódot nem ő kapja így sokra nem megy a kísérletezéssel.

Ettől függetlenül ha szeretnél megszabadulni a belépési kísérletektől az 5 válaszban leírtakkal megoldható.

ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!