Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hónapok óta szórakozik valaki,...

Hónapok óta szórakozik valaki, hogy befizetetlen villanyszámlám van. Az elsőt véletlenül kibontottam, szabályosnak tűnő számlaszámot, és számlát tartalmazott a levél. Érdemes a dologgal foglalkozni? Vagy elegendő kibontás nélkül törölni a levelet?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek adathalász e-mailek
ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Postai levél papíron?
ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az MVM nevében folyamatosan küldenek csaló emaileket lemásolták az MVM leveleinek formátumát. Aki nem nézi alaposan meg akár be is dől neki. Ráadásul sok embernek van ilyen számlája és könnyű összekeverni az igazit és a csaló emailt.

A baj az hogy nem csak befizetteti veled a nemlétező tartozást, hanem mivel hamis oldalon adod oda a bank kártya adataid utána a számlát elkezdi lenullázni.


Több hasonló levelet kaptam én is. Ezért regisztráltam az MVM oldalán egy fiókot beállítottam a fogyasztási helyet. Ha kapok fizetési emlékeztetőt emailben nem innen linkről indítom a fizetést. Belépek az MVM oldalán regisztrált fiókomba és onnét indítom a fizetést.



[link]


[link]

ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!