Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Asknebula.com? Mit csinaljak...

Asknebula.com? Mit csinaljak most?

Figyelt kérdés
Adathalászok? Nem tudok torolni az adataimat,illetve eleg csunya dolgokat irnak a jogszabalyokban...

ápr. 7. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

"Adathalászok?"

Inkább úgy mondanám, hogy az emberi hiszékenység vámszedői - mint az összes ilyen ezoizé oldal.


"Nem tudok torolni az adataimat"

Itt:

[link]

leírják a teendőket.


"illetve eleg csunya dolgokat irnak a jogszabalyokban..."

Milyen jogszabályok?

Az asknebula.com mögött - a domainadatok szerint:

[link]

[link]

egy ciprusi cég áll (nem hatóság, nem a kormány, nem érvényesíthet illetve hozhat jogszabályokat, viszont azokat be kell tartania) - ami visszakövethető a ciprusi cégjegyzékben:

[link]

és mivel Ciprus EU-tagállam, ezért érvényesek rá az adatvédelmi törvények, például az Európai parlament és tanács a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) szóló 2016/679. számú rendelete (vagyis a GDPR), annak is a törléshez való jogról („az elfeledtetéshez való jogról”) szóló 17. cikke:

[link]

szóval jogodban áll kérni az adatkezelőtől - vagyis tőlük - a rólad tárolt adatok törlését.


Ha a fülük botját sem mozdítják, akkor az adatvédelmi hatóság:

[link]

[link]

jár el velük szemben.

ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, en egesznap ezzel baszakodtam, probaltam elerni akarkit is... Sajnos nem jarok sikerrel, mert elvileg en elfogadtam azt, hogy felhasznalhatjak az adataimat,barmikor modosithatnak a fizetesi osszegeken, szabalyzatokon stb. Kulon nagy betuvel leirtak, hogy par orankent varhato valtozas az oldalon. Persze egyebkent csak az emailcimem a valos. Illwtve a nevem. Mast nem adtam meg azthiszem. Emailcimet nem enged valtoztatni, azt irja valami belso szerveri hiba, illetve viccen kivul nem lehet torolni az adatokat, mert vagy csak deaktivalja (engem kileptet, de attolmeg az adatok megmaradnak)vagy csak a falnak beszelek, hogy szeretnem torolni az adataimat(Tudatlankodnak velem szemben) illetve a fiokot amit anelkul csinalt meg, hogy beleegyeztem volna. (Egy horoszkopos faszsagrol beszelunk, igen belatom hulye voltam hogy csak igy megadom egy webes asthrologiai oldalnak az adataimat, de egy szoval nem kerdezte meg, hogy regisztralok e, vagy beleegyezem e.)
ápr. 7. 16:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!