Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik sms-küldő vírus?

Létezik sms-küldő vírus?

Figyelt kérdés
Iphone 8 készülékemről a Netfone szolgáltató szerint az elmúlt hónapban több, mint 800 db sms-t küldtem, ami teljesen irreális, direkt odafigyeltem, hogy ne menjen 100 fölé. Meg is számoltam, biztos, hogy nem küldtem ennyit. Létezik olyan vírus, ami sms-eket küldött a számomról? Hogyan deríthető ki, és állítható le? Víruskeresőt eddig nem használtam, most letöltöttem az avastot.

ápr. 19. 15:27
 1/5 Aktív Szál ***** válasza:
100%

Azt ugye vágod, hogy egy SMS az még mindig az eredeti szabvány szerinti 160 normál 8 bites karaktert jelenti. Ami ettől hosszabb, az több SMS-ben megy. Ami nem 8 bites unicode karakter (ékezetes betűk, speciális karakterek, emojik) azok meg eleve több helyet foglalnak, szóval egy-egy üzenet lehet, hogy 2-3 vagy több SMS-ben megy.

Azaz simán meglehet a 800db SMS.

ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, köszönöm a válaszod! És ha egy weboldal linkjét küldöm el sms-ben, az is kifejezetten soknak minősül?
ápr. 19. 21:23
 3/5 Aktív Szál ***** válasza:
100%
Igen, elég sok tud lenni. Pl egy Facebook-os linkben kódszámok, azonosítók vannak, az simán lehet önmaga több, mint 160 karakter.
ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor elég valószínű, hogy nem vírus küldte az sms-eket:D köszi mégegyszer!
ápr. 20. 12:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom iphone-on hogy van, de androidon ki is írja, hogy az adott üzenet hány SMS-nek felel meg, ha elküldöd.
ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!