Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Avast és az avria (vagy...

Avast és az avria (vagy avira) virusírtók mennyire jók?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezek közül avast szerintem jobb. Egyszer használtam avirát, de akkor az minden hülyeségért beszólt, és nyaggatott. Olyan fájlokat is vírusnak nézett, aminek semmi köze nem volt hozzá. Ez előfordult avast-nál is, de jóóval gyakrabban. Már 2 éve használok avast-ot, és egyelőre nem volt problémám vele.
2009. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi
2009. jan. 16. 12:32
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha választhatok avast és kaspersky között?
2009. jan. 16. 12:36
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Mind a kettő elég jó,de én is inkább az avastot javaslom.Avira egyáltalán nem véd spywarektől(ill adware-ektől),pontosabban a free változata nem,az avast elméletileg igen,de amellé sem árt egy vérbeli antispyware.(pl spybot,vagy spyware terminator,ad-aware stb.)Tűzfal sincs egyikben sem,ha akarsz,akkor zone alarm,comodo.Outpost ami nagyon jó,de az fizetős,vagy feltörtet kell leszedni a netről.De én pl nagyon jól megvagyok tűzfal nélkül is,engem csak idegesített,hogy állandóan beleugat mindenbe.Egyébként ajánlani szokták,hogy legyen a gépen...Avira mellett szólhat esetleg,hogy talán nem fogja annyira a gép teljesítményét,mint az avast.Számottevő különbség azért nincs,egy normál gépen nemigazán lehet ezt észrevenni,csak egy régebbin.Ja és avast magyar nyelvű,meg egyébként is könnyen kezelhető(kezdőknek kiváló),avira meg angol...Csak az egyiket használhatod,különben rendszerösszeomlást érhetsz el.


Kaspersky messze a legjobb vírusirtó,toronymagasan veri az összes többit,viszont mégsem ajánlom.Azért mert iszonyatosan fogja gépet.Ha géped elég nagy teljesítményű,akkor nem gáz,mert cserébe jócskán meg is dolgozik a gépigényért.Még egy hibája van,az hogy fizetős.Ez egy olyan program amit csak kulcsfájlokkal lehet működésre bírni.Fizetés nélküli használatának egyetlen módja,hogy keresel hozzá a neten hamis kulcsot.Csak hát a program állandó kapcsolatban van a laborjával(mint az összes vírusirtó,hiszen az új vírusok miatt muszáj frissíteni),előbb-utóbb sajnos rájönnek a kaspersky labs-nál,hogy nem igazi a kulcsod,és feketelistára helyezik.Ezután nem tudod tovább használni,más bajod ugyan biztos nem lesz(nem fog senki megkeresni ezért:),de új hamis kulcsot(valami újabbat) kell keresned a neten.Mivel ezeket a hamis kulcsokat nagyon sokan használják,idővel úgyis rájönnek,úgyhogy minden kulcs idő előtt feketelistás lesz,és nem marad meg addig,amíg elméletileg működnie kéne.(az igazi kulcsok is csak bizonyos ideig működnek,asszem évente kell(ene)újat venni.Ez a kulcsosdi nem is lenne gáz,hisz havonta egyszer belefér(addig általában azért kihúzza egy hamis kulcs),ami nagyobb baj az a nagy gépigény...Ja és a kaspersky mindenfajta kártevőtől véd,más nem kell mellé,sőt meg sem tűr semmilyen más antivírust,antispywaret...stb maga mellett,ha vki mégi próbálkozik,az könnyen lehet,hogy új windows telepítéssel tölti majd az idejét.Egy kellően nagy teljesítményű gépen nincs a kasperskytől jobb védelem.Két fajtája létezik a kaspersky antivirus(kav) és a kaspersky internet security(kis).


Bővebben itt: [link]

2009. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2 g ram és 2,1 g procival(1 magos) (250 g vinyó)- ezekkel megy a kaspersky?


köszönöm a hosszú választ!!

2009. jan. 16. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Menni fog biztosan.Nem is ez a kérdés,hanem hogy mennyire lassítja a gépet.Ahhoz én kevés vagyok,hogy ezt így megmondjam,amúgy se nagyon értek a hardverekhez.Megkérdezheted esetleg egy olyan fórumon,ahol több szakember(programozó,rendszergazda,kockafejű,hacker,cracker) található.Pl pirateclub.hu(regizni kell,de ingyenes,és egyébként egy letöltőfórum,sok hasznos dologgal...)De amúgy meg a puding próbája az evés...
2009. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Bőven elég !!!! Én sokkal kissebb gépen használom 1.83 Ghz és 512 RAM és nem fogja meg a gépet!! Én is csak jókat tudok mondani a kasperskyről!! Igaz tényleg nem ingyenes , de az egyik legjobb!!
2009. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Fogja az hidd el,csak nem olyan feltűnő.Ha leszednéd,akkor vennéd csak észre.Azt,hogy iszonyatosan fogja a gépet azt nem úgy értettem,hogy használhatatlan lesz tőle:)Úgy értettem,hogy más vírusirtókhoz képest...


A legtöbbet egyébként úgy teheted a vírusok ellen,hogy linuxot használsz...

2009. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Az avast jobb mint a kaspersky. Egy találó videó:

http://www.youtube.com/watch?v=bULc-_yxsS4

2009. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mekkora baromság ez a video. ez olyan mintha csinálnék egy videot, h a colgate jobb mint a blend-a-med-. És? Akkor már jobb a colgate mint a blend-a-med??
2009. ápr. 14. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!