Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért nem tudom bekapcsolni...

Miért nem tudom bekapcsolni Windows 7 premium oprendszeremen a biztonsági központ szolgáltatást?

Figyelt kérdés

A windows biztonsági szolgáltatást nem lehet elindítani, mindig ezt írja ki.

Meg az asztalon a minialkalmazások is feketék lettek.

Az eset mindig ki irvalami virust de amikor keresem akkor nem találja


2010. dec. 5. 09:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
de igen
2011. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
a kor format c marad
2011. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Ilyen sok embernek van ez a problémája, de képeket még senki nem rakott fel...


Hajrá.

2011. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Attila vagyok válasza:

nekem is ugyanez a bajom windows 7-tel.

egy program feltöréséhez kerestem crack fájlt és az egyik ilyen fájl hozta a vírust:

a biztonsági központot és a windows defendert letiltotta, a minialkalmazások szétestek/eltűntek, a szolgáltatáskezelő ablak "active-x" hibával indult és a bővített felületet nem töltötte be, és néhány percenként internet explorer ablakok jelentek meg a semmiből különféle reklám oldalakkal...


először kézzel töröltem a vírusos fájlokat, elég könnyű volt megtalálni, utána a következő programokat futtattam, de mind tisztának találták a gépet:

- Avira AntiVir

- Spyware Terminator

- Kaspersky Anti-Virus 2011

- Sunbelt Vipre


legutóbb a Malwarebytes' Anti-Malware-t futtattam és a következőket találta:

Fertőzött Rendszerleíró kulcsok:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\JP595IR86O (Trojan.FakeAlert)

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ (Hijack.Zones)

Fertőzött fájlok:

c:\Windows\Tasks\{22116563-108c-42c0-a7ce-60161b75e508}.job (Trojan.Downloader)

c:\Windows\Tasks\{35dc3473-a719-4d14-b7c1-fd326ca84a0c}.job (Trojan.Downloader)

c:\Windows\Tasks\{bbaeaeaf-1275-40e2-bd6c-bc8f88bd114a}.job (Trojan.Downloader)


újraindítás után a minialkalmazások visszajöttek, a windows defendert is sikerült elindítani/keresést lefuttatni vele, és a szolgáltatáskezelő is újra működik, de a biztonsági központ továbbra sem indítható.


indításkor a következő üzenetet adja:

"A Windows nem tudja elindítani a(z) Biztonsági központ szolgáltatást ezen a helyen: Helyi számítógép.

Hiba: 1079: A szolgáltatáshoz megadott fiók eltér más, ugyan ebben a folyamatban futó szolgáltatásokhoz megadott fióktól."


talán a felügyeleti eszközöknél vagy a házirend beállításoknál lehet a megoldás, de egyelőre nem találom, eddig jutottam!

remélem, nem hal el a téma és a végére jutunk a megoldásnak!

üdv!

2011. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
A helyes megoldás a következő: Ez a probléma legtöbbször akkor van, ha uninstalláltunk egy antivírus szofvert. Ha van telepített vírusvédelem a gépünkön, és az letiltotta a biztonsági központot, akkor azért nem lehet visszakapcsolni! Ezért a Windows B.K. és a Defender visszakapcsolásához ajánlatos az olyan szofverek eltávolítása, amelyek letiltották a biztonsági központot. Ha nincs virusvédelmi szoftver gépünkön, akkor a Feladatkezelő---> Szolgáltatások ---> Majd lent a jobb alsó sarokban ismét a Szolgáltatások menüt! Itt válaszuk ki a Biztonsági központot(Security centert), majd a Windows Defendert és mindkettő esetében nyissuk meg jobb klikkel a tulajdonságok menüt melyen belül választhatunk egy Automatikus (késleltetett indítás beállítást) a Letiltott beállítás helyett. Ezekután egy újraindítás után már jónak kell lennie a Biztonsági Központnak.
2011. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
Egyébként nekem semmilyen vírusvizsgálat (Antispyware, Malwarebytes, Spybot (egyedül utóbbi észlelte a biztonsági központ hiányát.)) nem aktiválta a biztonsági központot. Nemrégiben telepítettem egy antivírust a gépre és az letiltotta a windows biztonsági rendszerét. Tehát vírus miatt nem lehet letiltva a biztonsági közopont, éppen ellenkezőleg. Különben a Windows 7 felhasználóknak nem is ajánlok semmilyen vírusvédelmi szoftvert, mert sok esetben csak lassítják a rendszert! Nekem nincs külön antivirus és lassan az egy éve telepített oprendszernek semmi baja, elég néha egy vizsgálat mondjuk egy Malwarebytes-al vagy antispyware-al.
2011. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 kovacsgaby válasza:

Szia!

Úgy csináltam mindent, ahogy le van írva, de így sem működik. Átállítom, újraindítom, és utána ismét azt írja, hogy letiltva.

2011. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
Jónak kell lennie, ha nincs antivírus szoftver a gépeden! Nem hiszem, hogy számítana az hogy nekem Ultimate rendszerem van. Szerintem nézz utánna, ha nyoma sincs antivírus proginak a rendszereden akkor az automatikus (késleltetett indítás) beállítással egy újraindítás után 100% hogy működnie kell!
2011. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 kovacsgaby válasza:

Sikerült!!!

Mégis jó ahogy mondtad, csak én voltam figyelmetlen!

Köszi!!

2011. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Jóska Pista Sanyi válasza:

Nekem is ez a problémám. Egy rosszul sikerült google keresés után kaptam be valami szépet.

Most 3 vírusirtóval vadászom a vírust, majd meglátjuk mi lesz.

2011. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!