Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az nagy baj, ha a faterom...

Az nagy baj, ha a faterom memóriakártyáján találtam egy autorun. Inf nevű fájlt?

Figyelt kérdés
Nos, szokott a mobiljával internetezni, és letölteni is, és volt már kapcsolatban a számítógéppel is a telefon (bár most váltott új telefonra)
2010. dec. 16. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi információból legfeljebb azt mondhatom, miért lenne baj?

(Az talán már inkább, hogy nézegeted mi van apád kártyáján, és úgy tűnik nem jót fantáziálsz)

Az már érdekes lehet, mit tartalmaz az a file.

2010. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag nem feltétlen fertőzött, azonban ha én autorun.inf fájllal találkoztam, az mind az volt. A pendrive-omon, a memóriakártyáimon sincs, régebben volt, de fertőzött.


Feltöltheted a VirusTotal.com-ra is, 40 vírusirtó vizsgálja át.

2010. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
baj bizony, retva egy sz@rság az, azonnal terjed mindenhova, amibe beteszed a karit.
2010. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy fertőzés: INF/Autorun vírus

Működés: Az INF/Autorun egyfajta gyűjtőneve az autorun.inf automatikus programfuttató fájlt használó károkozóknak. A kártevő fertőzésének egyik jele, hogy a számítógép működése drasztikusan lelassul.

A számítógépre kerülés módja: fertőzött adathordozókon (akár MP3-lejátszókon) terjed.

2010. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!