Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Azért tehetek feljelentést...

Azért tehetek feljelentést mert vki keyloggert küldött a gépemre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 11:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ugy értem h küldtek egy e-mailt és megnyitottam:S Mit lehet tenni?
2010. dec. 28. 11:35
 2/11 anonim ***** válasza:
Kitörlöd vagy kitörölteted vírusirtóval.
2010. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tehetsz, csak eredményt ne várj. Ó, és megeshet, hogy lefoglalják a géped, mint bizonyítékot, és hónapokig nem látod. Volt már rá példa.
2010. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudod bizonyítani, hogy biztos ő küldte-e a keyloggert, mert azt is állíthatja, hogy feltörték az e-mail címét és valaki más küldte
2010. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

keyloggert nem lehet küldeni emailban, csak telepíteni.

de képes rá hogy mikor nethez jut emailban el küldje az eddig beszerzett infót.

2010. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tehetsz, de fölösleges... Nem becsempészte a gépedre, hanem te önként rákatintottál és te telepítetted fel...
2010. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írod is: te telepítetted fel a gépedre... Innentől kezdve ki a hibás?

Ha egy boltban nincs biztonsági őr, attól még nem szabad bármit elvinni onnan fizetés nélkül. Legfeljebb azt hibáztathatod, aki nem mondta el neked, hogy nem nyitunk meg olyat amiről nem tudjuk mi az.

2010. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem én de azt hallotam,hogy ez büncselekménynek számit. Azt pedig büntetik nem?
2010. dec. 28. 13:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megtévesztéssel próbált rávenni, hogy telepítsd, akkor lehet értelme.

De simán hivatkozhat arra, hogy neki is vírusa volt, és az küldte tovább.

2010. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tehetsz, de ahogy fent írta valaki, a számítógépedet biztosan lefoglalja az okos hatóság. Aztán persze az állítólagos küldőét is. Aztán igazságügyi szakértő fogja megvizsgálni a két számítógépet (közben persze mindent átvizsgál) és megállapítja, hogy ő küldte-e vagy sem.

Közben a számítógéped ott figyel a szakértőnél, aki jó magyar módjára hónapokig b*szik majd bármit is csinálni (elvégre óradíjban fizetik).

Szóval igen, tehetsz, ha teszel és ismerősöd - mondjuk egy meggondolatlan iskolás - volt az elkövető, nagy valószínűséggel felelősségre vonják.

Ha viszont judit94@biz.ru küldte, akkor nem érdemes vele vacakolni, nyilván hamis a cím, a magyar bűnüldözés kb. lefoglalja a géped bizonyítékként, keresnek/telepítenek kalózszoftvert a gépedre, aztán jól lezárják a nyomozást eredménytelenségre hivatkozva. Persze, hogy ne legyen teljesen kárba veszett a munkájuk jól megbüntetnek a kalózszoftverek miatt.

Olcsóbb, ha veszel egy rendes vírusirtót, valami komplett megoldást, ami a kémprogramok ellen (is) véd.

2010. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!