Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom meg akadályozni,...

Hogyan tudom meg akadályozni, hogy más lopja a netemet?

Figyelt kérdés

Van két gépem itthon; asztali és laptop. Az asztali gépemre a net kábelről jön. A laptopra rádiós routerről. Az utóbbi időben sokszor írta ki a laptopom, h. ip összeütközés van a rendszerben. Amikor belementem a router beállításaiba, akkor láttam, hogy a 2 gépen kívül még van bent egy harmadik is. Mondta több ismerősöm is, hogy le lehet kódolni a router-t, ill. hogy át lehet írni a jelszavát. És még, hogyan tudom megakadályozni, hogy hozzám férjenek. És még az is érdekelne, hogy hogyan tudja vki ezt levenni, ill. az hogy a közelemben lévő vki. lopja e. Gondolok itt szomszédra, ugyanis a rádióhullám miatt gondolok erre, h. ami jelet a router ad onnét hiénáskodik vki. Vagy tőlem távolabbi személy is lehet?

Segítségeteket előre is köszi. Boldog új évet.


2011. jan. 2. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

leírtad a választ:

Kóddal kell védeni a rootert és kész.

2011. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szomszéd tudja maximum.

Lekódolással megoldódik a problémád.

2011. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha vki leírná, hogy hogyan jutok a router beállításokban a wireless setting-ben a wap2-höz azt megköszönném.
2011. jan. 2. 10:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Le kellett volna jelszavaznod egyrészt. Másrészt wpa2-t akartál írni, ugye? Harmadrészt minden le van írva a router használati utasításában (legalábbis ott kellene lennie).
2011. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösz a fikázást és azt is, hogy ilyen tahó módon kiosztasz nem ezt kértem.
2011. jan. 2. 10:08
 6/11 anonim ***** válasza:

a legegyszerűbb, h beírod a böngésződbe a rooter ip címét.

akkor azon keresztül is konfigurálhatod.


Ha nem csináltál még ilyet, akkor olvasd el a használati utasítást! nem bonyolult. Ha nem találnád, a neten is biztos fent van.

A google a te szolgád is. :-)

2011. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vagyokakilehetek ***** válasza:

nem értem mit láttál az előbbi kommentben te fikázásnak és tahóságnak. csak szeretném megvédeni a kommentelőt. semmi rosszat nem írt. leírta hogy jelszavaznod kell és hogy kijavította a wap-ot wpa-ra. és legfőképp nem kiosztott hanem segítséget próbált adni.

az hogy te nem tudod hogyan kell rendben írd meg hogy ne tudod és aki tudja a választ megírja. lehet ő se tudja a pontos menetét de tudja hogy azzal a módszerrel meglehet csinálni mert neki is úgy van, de akkor se cseszd le olyanért amit nem is tett. inkább köszönd meg neki azt hogy segíteni próbál.

2011. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 czibles ***** válasza:
És az sem volna egy utolsó dolog, ha tudnánk, hogy pontosan milyen routerről is beszélünk.
2011. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A legbiztosabb megoldás: Megnézed a router menüjében hogy kik vannak rácsatlakozva, megnézed meik az ismeretlen majd a MAC ID Jüket kimásolod és letiltod, ezentul soha a büdös életbe nemfognak tudni rácsatlakozni hacsaknem vesznek uj kártyát..
2011. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!