Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van a világon ilyen program?...

Van a világon ilyen program? (normális, egyszerű. Lent)

Figyelt kérdés
szóval pl levédek egy mappát jelszóval. és mikor megnyitnám a mappát kiugrik egy kis ablak h passworld : ilyen progi kéne... lehetőleg nem trial.. van ilyen ?
2011. jan. 6. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A lehető legegyszerűbb ha winrar-ral archívumba helyezed a fájlt. A létrehozáskor a Fejlett fülön megadható jelszó, így csak az tudja megnyitni a fájlt, látni a tartalmát, aki ismeri a jelszót. Ugyanilyen megoldás a Total Commander fájlcsomagolása, szintén jelszavazható. Ezek azért jó megoldások, mert széles körben elterjedt programok, és csak a jelszót kell észben tartanod.


Van olyan bonyolult megoldás is, amikor külön csak titkosítóprogramot töltesz, aminek vannak titkosító algoritmusai, kulcsfájljai, viszont ennek mindig a gépen kell lennie, és amint elhagyod, törlöd, vagy sérül a kibontó kulcsfájlt, akkor az erős titkosítás miatt sosem szerzed vissza az adatokat. A winrar-total commander megoldás viszont kéznél van, és ha egy normális jelszót megadsz, azt egy mezei felhasználó úgysem fogja kitalálni, és visszafejteni ugyanúgy nehéz mint egy komplex programnál.

2011. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az a baj ezzel hogy 80-100 GB-os mappát akarok levédeni ami elég gáz h ki be csomagolgatom szerintem..
2011. jan. 6. 16:47
 3/17 anonim ***** válasza:
[link] amugy google ba sok megoldást találsz :D én is csak ugy rákattintottam az egyikre és példának ideirtam.
2011. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Bármelyik megoldást választod, a titkosított formátumhoz újra létre kell hozni azokat a fájlokat, tehát végig kell várni amíg vagy becsomagolod azt a 100 gigát, vagy létrehozol egy teljesen titkosított partíciót amin ekkora méretű fájl helyet foglalhat.


Én titkosításra a truecrypt-et használom, igaz annyi könnyítéssel hogy csak egy virtuális gépen, így a saját rendszert nem tudom tönkrevágni akár szándékosan akár véletlenül. Mivel ekkora méretekkel "dolgozol", olvasd el a mellékelt két cikket, és utána látni fogod hogy igényli-e a leírt technológiát a kérésed, vagy elég rar-ozgatni. (ezek már nem az egyszerű és gyors kategóriába tartoznak, de mindenképpen tökéletes biztonságot ad).


[link]

[link]

2011. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Szerintem ez megfelelő lehet Neked :)

[link]

2011. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ezt a progit leszedtem 10 szer már de nem tudom használni !! mert kidob egy szar ablakot h vegyem meg hiába megyek rá h trial...
2011. jan. 6. 17:00
 7/17 anonim válasza:

Vagy ha nem jön be, hogy mindig meg kell nyitni a prograomot akkor ez:

[link]

2011. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ez a winraros izé nagyon ...

bállítottam az alapértelmezet jelszót elmentettem de úgyan olyan vígan szépen kibontja... szóval ezt a winrar jelszót nem nagyon vágom h kéne más kép

2011. jan. 6. 17:05
 9/17 A kérdező kommentje:
ez a dírlock egy nagy szar.. win32 hibakód-.-
2011. jan. 6. 17:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Valamit nem okézhattál le. Mikor feljön a jelszó megadása, megadod a jelszót, alatta ismét megadod. Majd a fájlnevek elrejtését pipálod, és utána OK. Majd ismét kell egy OK hogy elinduljon a csomagolás. Ha végzett, akkor a kapott archívumra kétszer kattintva, és a kicsomagolásra kattintva is először egy jelszó-megerősítő ablak ugrik fel, ami csak a jó jelszó esetén kezdi el a bontást vagy belépést, különben hibaüzenettel kilép.
2011. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!