Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Előzményben égett szag, majd...

Előzményben égett szag, majd kék háttér valami hibaüzenettel. Most hol elindul a gép, hol nem, hol sípol és se kép, se hang. Mi lehet a gond? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előzmény:

Előző nap mikor bekapcsoltam a gépet, akkor picit elektorom éget szagot éreztem 1 percig, gondoltam biztos por ment a ventilátorba. Másnap a megszokottnál hangosabban zörgött a gép, ezért kicsit megigazgattam a gépházat (lehet a kelleténél kicsit erősebben), majd ekkor megjelent a képernyőn egy oldalas szöveg kék háttérrel, aminek az első sorát tudtam csak elolvasni, hogy hibát észlel és le fog állni, ekkor kikapcsolt a monitor és a billentyűzet, majd hosszan sípolt 3-at a gép, de ment tovább.


Hiba:

Azután kikapcsoltam, majd beindításkor megint 3-at sípolt hosszan viszont nem kapcsolt be a monitor és a billentyűzet, de a gépház ment. Ezt többször eljátszotta, majd egyszer csak elkezdett rendesen működni. Akkor használtam egy ideig, majd kikapcsoltam. De utána már megint nem bírtam működésbe hozni, bekapcsoltam, sípolt, majd se kép se hang… Egy kis idő múlva megint próbáltam aztán sikerült, majd utána még vagy 5-ször szintén sikerült működésbe hozni a rendszert.


Kérdés:

Mi lehet a baj? Csak a ventilátor? Vagy komolyabb a baj? Mit tudok én csinálni vele? Addig használhatom továbbra is ha sikerül működésbe hozni? Mert félek, hogy bármikor előjöhet a probléma, valamint azzal ártok, ha használom a gépet.


Nem az én kérdésem, de megkért egy ismerős érdeklődjek utána mi történt, fenn leírta ő. Remélem van hasznos tanácsotok, köszönöm a válaszaitok!


2011. jan. 10. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen hosszú sípolásokat nekem memóriahibakor szokott produkálni. Igazítsd meg őket.
2011. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag szinte bármi okozhatja. Hibás proci, alaplap, tápegység...
2011. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban hosszú a lehetséges hibák listája. Viszont biztos, h nem ventilátor. Konkrétan én táphibára gyanakodnék, de valóban lehet proci, ram, alaplap, akármi. Vidd el valakihez aki ért hozzá, vagy szervizbe.
2011. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
táp szokott büdös lenni. Alaplapon a kondenzátorokat csekkold le, nem púposak-e, ugyanígy a videókártyán
2011. jan. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tuti memoria
2011. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kékhalál és okai:

[link]

2011. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jelzem majd az illetékesnek a javaslatokat.
2011. jan. 13. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!