Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Google chrome - ez normális...

Google chrome - ez normális vagy egy álcázott vírust kaptam be? (NAGYON FONTOS! )

Figyelt kérdés

A google képkeresőjével böngésztem, és mikor az egyik képre rákattintottam, kijött egy olyan ablak, hogy nagy veszélyben van a gépem, és azonnal hagyjam el az oldalt. A következő pillanatban pedig mintha a google chrome egy saját vírusirtót futtatott volna végig a böngésző ablakban - mappák jelentek meg, plusz az, hogy 5 trójait talált. Eközben engedélyt kért 2 program letöltéséhez - ezeket én elvetettem. De nem értem most mi történhetett? Keyloggert kaptam, vagy valami nagyon durva vírust amitől majd összeomlik az egész rendszerem? Vagy szokott ilyet csinálni a chrome (van avast-om, az nem jelentett semmit, és a spybot-ot is végigfuttattam, az sem talált semmit.)?

A bekeretezett két oldalon történt az alábbi dolog, és most nagyon megijedtem, kérlek, segítsetek!!!



[link]


2011. jan. 24. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt semmi.Ez egy becsapós oldal.(nem a böngészőtől függ)Így akarják rávenni az egységsugarú júzert,hogy telepítsen a gépére egy antivírusnak álcázott trójait vagy adwaret.Nem történt semmi,csak lefutott egy mini video,és felugrott két ablak.Ha telepíteni akartad volna,vagy letölteni,az avast nagy valószínűséggel sikított volna rögtön.Az szokott lenni,hogy a gyanútlan felhasználó hisz neki,telepíti,majd lefuttatja az ál vírus keresést.De eltávolítani ne fogja a program a nem is létező vírusokat,viszont előtte pénzt kér érte.
2011. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Különben meg mi van kisfiú,tetszik a néni?:D


[link]

2011. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kamu oldal, ami csak úgy néz ki, mint egy víruskereső. Nagyon jól tetted, hogy nem töltöttél le semmit.
2011. jan. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hamis vírusirtó, maga a VÍRUS!
2011. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy megnyugodjál, futtasd le ezt az Online Scannert (ha nincs másik ESET-NOD a gépeden).

[link]

2011. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!