Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a baj az ESET Nod32 Linux...

Mi a baj az ESET Nod32 Linux verziójával?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hónapban az ESET Nod32-őt használtam linuxon.Egyenlőre béta stádiumban van,ezért ingyenesen elérhető:


[link]


Mandriva Linux-ot használok és eddig semmi gondom nem volt vele Mandriván,frankón működött.


Ám ma le töltöttem a legújabb verziót,mivel az előző verzió le járt.Havonta jelenik meg újabb verzió,ezért minden verzió csak 1 hónapig érvényes.


A problémám az hogy telepítés után,nem hajlandó el indulni ha nem root-ként vagyok be jelentkezve.Manuálisan indítva sem indul..Ha root-ként jelentkezek be,akkor semmi gond,autómatikusan indul a rendszerrel és fut rendesen..Ám ha nem root-ként vagyok bejelentkezve akkor egyszerűen nem indul.A rendszer beállításokban meg néztem és be van állítva hogy a rendszerrel együtt autómatikusan induljon ám mégsem indul autómatikusan csak ha root-ként jelentkezek be és még az ellenörzést sem lehet el indítani csak root-ban.


Ha nem root-ként jelentkezek be,akkor azt írja hogy "fut" ám a futó alkalmazásoknál nincs feltüntetve és hiába kattintok rá hogy indítsa,ki írja hogy "esets újra indítás (OK)" és semmi változás.Nem fut.


Mondjuk az rendben van ha csak akkor tudom használni ha root-ként jelentkezek be,de az ESET Nod32-nek van olyan funkciója hogy folyamatosan figyeli az adatmozgást és ha valami nem kóser,jelzi..Pár alkalommal jelezte ha valaminek sikerült bejutnia,és ezért szeretném akkor is használni ha nem root-ként vagyok bejelentkezve mivel többnyire (99.9%-ban) úgy használom a gépet.


Előtte működött akkor is ha nem rootként voltam bejelentkezve,most mi lehet a baj?Hogy lehetne megoldani?


Előre is köszönöm.


2011. febr. 3. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A [link] leírás "4.6.2 Privileges" része elapján hozzá kell adnod a saját felhasználódat azokhoz akik jogosultak futtatni és módosítani a beálíltásait a programnak.


Ezt a : "To specify privileged users, enter the Setup > Enter

application preferences ... > User > Privileges.

" alapján tudod megtenni.


Mire használod ezt a vírusírtót? Windows-os gépek ellenőrzésére vagy hogy nehogy tovább küldj valamilyen vírusos dokumentumot? Mert ha nem akkor szerintem feleslgesen van fent. Linuxra is lehet vírust írni, de nem igazán terjednek a szabadban. Szerintem elég ha nem telepítesz ellenőrizhetetlen programot vagy fent van az apparmor, selinux vagy ilyesmi illetve valamilyen frontend az iptables-hez.

2011. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Megnéztem és hozzá van adva a felhasználóm azok listájához akik jogosultak futtatni és módosítani a programot.De mégsem fut:(


Hát nem tudom,előtte nem volt gond vele,és most is gyakorlatilag minden jogosultság rendben van,de mégsem megy csak root-ban.Lehet az újabb verzióban elbarmoltak valamit,hátha jövőhónapra a következő verzióban ki javítják xD


Végülis nincs szükségem rá,Linuxra csak megbízható forrásból töltök és telepítek.Ez inkább csak Windows-os szokás:)

Telepítés után az első dolgom valami Vírus killer fel telepítése.Ha nem rakok fel vírus killert,teljesen depressziós vagyok XD

Pár hónapja álltam át Linux-ra és ezt még nem sikerült el hagynom.


Nah meg használok még Windows-os progikat,főleg játékokat Linux-on és azért párszor már elkapott ezt-azt a Nod32,szóval nem árt ha van ami le takarítja a Windows-os szemetet.


Még egyszer kösz

2011. febr. 4. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg a gksu-t vagy a gksudo-t.

Nem tudom, hogy melyik parancs indítja a nod32-t linux alatt de ha beírod parancsnak hogy "gksu nod32parancsa" , akkor bekéri a jelszavad és azt a programot rootként futtatja majd.


Érdemes lenne esetleg azt is megcsinálni hogy terminálba írod be a nod32 indító parancsát és hátha úgy kiírja hogy mi a baja, vagy megnézni, hogy nincs e bejegyzés tőle a rendszerlogokban vagy nincs e saját logja, mert onnan is meglehetne tudni mi a baja.


Esetleg tedd be a nod32 indító parancsát az /etc/rc.local fájlba. amit oda teszel a rendszer elindítja bootoláskor függetlenül a felhasználótól. Bár lehet, hogy a grafikus felület így nem fog indulni, de ha van parancssori kapcsolója az állandó védelemnek az biztos, hogy lefut.

2011. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, valódi Sicontact termék ez a Linux-os NOD? Sok az interneten az ESET-NOD hamisítvány, főleg kinaiak.

Meg kellene kérdezni, mi lehet a probléma? Van ügyelete is a Sicontactnak. [link]

2011. febr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos terminálban sem indul.


Ha gksu-val akarom indítani akkor kéri a root jelszót és utána azt írja ki hogy:


"sh: esets_gui:parancs nem található"


Ha csak magát a vírus keresést akarom indítani,szintén ezt írja ki:


"sh: esets_scan.sh:parancs nem találhazó"


Ha gksudo val próbálom indítani,akkor a következő hiba üzenet jön fel:


"(gksudo:12147): GLib-CRITICAL **: g_str_has_prefix: assertion `str != NULL' failed"


Ha az alkalmazás indítóból akarom indítani,nem történik semmi.


Ha a rendszer beállításoknál rá megyek hogy futtatás akkor ahogy fentebb írtam ki írja hogy "eset újra indítás (OK) de mégsem indul,ám a rendszer úgy látja hogy "fut".

Root-ban viszont semmi gond vele.


Hát nem tudom mennyi esélye lehet annak hogy ez nem eredeti Nod.A hivatalos eset oldalakon,nem sok infót,reklámot lehet látni róla.De mivel béta stádiumban van,ez valamelyest érthető és gyakorlatilag ugyan onnan tölthető le mint a többi Eset cucc trial verziója,a "download.eset.com....."-ról.

Szerintem nem hamisítvány.


Hát mindegy egyenlőre akkor néha-néha lefuttatok egy ellenörzést root-ban és remélem hogy a következő verzió elfog indulni mint az előzőek.


Gyakorlatilag a beállítások,jogosultságok rendben vannak,de mégsem indul csak root-ban ezért remélem hogy magában a progiban nyomtak el valamit a fejlesztők mert az előző verziókkal nem volt gond..

Minden esetre majd megpróbálok e-mailben érdeklődni náluk hogy mi lehet vele.


Köszönöm mindenkitől a segítséget.

2011. febr. 4. 23:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Rákérdeztem: valódi és a Sicontact szívesn nsegít, ha tud, de persze bétáknál minden előfordulhat.
2011. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!