Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet feltörni egy jelszót?

Figyelt kérdés
Ugyanis rájöttem hogy a volt barátom feltörte a myvipes jelszavamat, ugyanis sok mindent kitörölt a myvipemről. Szerencsére a jelszavamat nem változtatta meg, úgyhogy írtam magamnak egy új jelszót. Szerintetek mivel tudta feltörni a jelszót? Hogyha valaki átküld egy képet magáról már azzal is átküldhet valamilyen programot amivel kitudta a jelszavamat? És amúgy egyáltalán nem tudhatta a jelszavamat mert nem mondtam el neki és nem látta soha amikor fellépek a myvipre.
2011. febr. 8. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel, hogy nagyon egyszerű, kitalálható jelszót adtál meg.

Ha ilyen jelszót adsz meg: pl "BukkAk|"P@rT1L0f1Ng", akkor a büdös életben nem töri fel.

2011. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát ehhez nem is kell hogy közvetlenül lássa, hogy te felmész a myvip-re vagy egyéb oldalakra, elegendő ha egy közös számítógépetek van, vagy hozzáférhet a számítógépedhez kis időre, ugyanis az internetbeállítások menüpontban vannak olyan lehetőségek, hogy jelszómentés (van ahol nem pont ilyen név alatt attól függ milyen bőngészőt használsz)ott egy kis pipa a megfelelő négyzetecskébe és már vissza is tudja nézegetni, melyik oldalon milyen jelszóval lépsz be (freemail, citromail...stb) lehet hogy nem jól tudom, de általában az ilyen közösségi oldalakon létezik olyan funkció is, hogy elfelejtett jelszó, amire ugyebár ha rákattint az ember akkor a regisztrált e-mail címre mindentovábbi nélkül kiküldi a portál fenntartója a jelszavadat, szóval elegendő, ha annak a jelszavát megtudja, ahova küldik az aktuális myvip jelszavadat, onnan szépen kitörli a "jelszóüzenetes" üzeneted és már be is léphet hazárdirozni az oldaladra. Hát ennyi, remélem tudtam segíteni, én nem vagyok egy számítógépes zseni, úgyhogy az okoskodó számítástechnikai, informatikus hozzászólok már most kíméljenek, mert csak saját kútfőből segíteni szerettem volna...
2011. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy márkanév volt a jelszó, tehát nem a születési dátumom, vagy a kutyám neve volt a jelszó.
2011. febr. 8. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Pl. ha beállította az automatikus jelszómentést...

Pl2. tudja a hozzá tartozó mailed jelszavát -> de ekkor újat kellett volna csinálnia.

Pl3. kitalálható jelszót adtál meg: pl kutyád neve...

Pl4. ugyanazt a jelszót használod máshol is és azt tudta meg és kipróbálta, hátha myvipen is működik

Pl5. Keyloggerrel.

stb.

Használj bonyolult jelszót, ne írd fel sehova, ne mentesd el a böngészővel, védd a gépedet tűzfallal, vírusirtóval, stb. és csak onnan lépj be.

2011. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem használtunk soha közös gépet. mivel hogy nem is éltünk együtt. Ő soha nem használta az gépemet.
2011. febr. 8. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
márkanév... Ne használj sose értelmes szót jelszónak, mert a legtöbben ilyet használnak és épp ezért a hozzáértőknek vannak szótárjaik, amikből a lehetőségek végigpróbálgatása sokkal gyorsabb, mintha random jelszót kéne kitalálniuk. Tehát min. 9 karakter hosszú, kis és nagy betűt, számot és különleges karaktert is használó jelszavakat használj.
2011. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A myvipes jelszavamat soha nem mentettem el a böngészővel. De az iwiwes és a facebookos jelszavamat sem. Minden alkalommal beírtam az e-mail cimet és a jelszót is. Mostmár mindenütt megváltoztattam a jelszavamat egy erős jelszóra.
2011. febr. 8. 10:23
 8/8 anonim válasza:
kép átküldéssel nem valószínü, hogy kémprogram épülne be pont a jelszavadra vonatkozóan a myvip-en. Fordítsuk meg a szemszöget, miért nem kérdezed meg az illetőt, hogy miért tette és főleg hogyan, ha "barátok" vagytok, mire fel tesz ilyeneket...na de ez már más kérdést vet fel. A technikai részhez nem is tartozik, csak elgondolkodtam
2011. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!