Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom kiirtani a Trója...

Hogyan tudom kiirtani a Trója vírust? Nod32-m van, de nem irtotta ki és nem engedi elindítani az internetet.

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 06:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csökkentett módban végezzed a vírusirtást.
2009. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
én nem szoktam erőlködni a trójaival, nekem még sosem sikerült 100%-ban kiírtani. újra szoktam telepíteni a rendszert.
2009. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod ezeket a programokat:

> [link]

> [link]

> [link]

2009. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

avastot használj.Nekem azóta nem volt gondom ilyesmivel..

Nod32 az egyik legrosszabb vírusirtó..

2009. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Gép újra telepítése és avast.
2009. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan.Windows újratelepítése,aztán avast.


Ha gondolod,akkor plusz egy tűzfal(zone alarm,comodo...),plusz egy kiegészítő védelmi szoftver(ad-aware,spybot...)

2009. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

A Nod nem rossz, főleg nem vírusok terén.

Tény, hogy trójaiak esetében az Avast jobb, de sima vírusoknál meg a Nod a jobb.

Nincs tökéletes megoldás Windowsra. Legfeljebb akkor, ha a vírusírtót kombinálod mással. (Fentebb említettek pár cuccot.)


Viszont mielőtt beleugranál egy újratelepítésbe - mint ahogyan sokan javasolták - én előtte beszereznék ismerőstől egy Linux Live CD-t, és arról bootolva kiírtanám a trójait. (Linux alá is van Avast, de más kárelhárító is létezik.)

Persze ehhez nem árt - mint ahogy a fentiekhez sem - ha van netkapcsolatod. De mivel írtad, hogy nincs, akkor előbb én is a csökkentett módban futtatást próbálnám. Ha úgy leszedi a Nod valamennyire, és megy a net, utána jöhet a Linux CD.

Miután be-bootoltál róla, rakd fel az Avastot a netről rája így:


[link]


utána lefuttatod az Avastot, és elvileg már nem lesz gond.

Ha mégis (mert mondjuk nem csak egy egyszerű trójaid van), akkor a chkrootkit és a rkhunter nevű progikat futtasd Linux alatt.


(Nagy előnye ilyenkor a Linuxnál, hogy a Wines kártevők nem tudnak bújkálni alatta, meg átpakolni magukat innen-oda. Ugyanis nem tudnak semmit csinálni Linux alatt. Olyan, mintha megfagynának. Úgy meg már könnyen leszedhetők.)


Sok sikert! ;)

2009. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

A NOD32 nagyon is megbízható, igenis biztonságos, az egyik legjobb (talán a legjobb) vírusírtó, nekem is ez van a számítógépemen. Nekem is volt a gépemen a gépem karácsonyi újratelepítése után több nappal, héttel ezelőtt kb. három alkalommal trójai (Win32) vírusom, de kiírtotta a vírusírtóm. Ez akkor történt meg, amikor egy-egy hasznos képszerkesztő, -nagyító vagy videókonvertáló programot feltelepítettem vagy feltelepíteni akartam a gépemre. Ugyanis az említett programok feltelepítésekor a vírusírtó egy piros hátterű ablakban figyelmeztetett.

A vírusírtáskor egyszerűen rákattintottam a vírusírtó ablakára bal klikkel, majd választottam a felbukkanó menüben a "Karantén" parancsot, ezután idekerült a trójai vírus (karanténbahelyezés); de kérdezhet eleinte a vírusírtó a vírusészlelés esetében. Majd a "Karantén" ablakában a vírus nevére (objektumnév) kattintottam jobb klikkel, s a megjelenő menüből az "Elávolítás Del" parancsot választottam, így eltávolítódott ez a vírus gépemről. De lehet a vírus kiírtására a vírusnévre jobb klikkel való kattintás után a billentyűzeten a „Shift” + „Delete” billenytyűkombinációt is alkalmazni.

Amikor a vírusírtóban a Mélyreható vizsgálat menüre kattintunk, s ha az elinduló vizsgálatkor átesett fájlok közül némelyek piros színűek lesznek egy bizonyos idő múlva a felsorolásban, akkor azok a fertőzött objektumok (vírusos, férges vagy kémprogramos fájlok). De a piros színűvé vált fájlok esetében a vírusírtó rákérdez ablakban, ilyenkor a karanténbahelyezés a jó, majd végén a Mélyreható vizsgálat befejezte után a piros betűs kártevőneveket tartamazó fájlokra is a következőt kell alkalmazni: jobb klikk + „Karantén” menü + „Eltávolítás” vagy „Delete” („Törlés”) parancs. Mélyreható vizsgálatot ajánlott egy-két hetente alkalmazni. Fontos, hogy a vírusírtó ne legyen ideiglenesen megszűntetve, automatikusan frissítse magát (automatikusan frissítés engedélyezése, naprakészség beállítása), a „Biztonságközpont” menüben a „Vírusvédelem” és a „Tűzfal” opciók bekapcsolva legyenek.

2009. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért,mert fogott nálad egy-két vírust,attól még nem lesz a nod a legjobb vírusirtó.A legjobb az valahol a Kaspersky mcaffee,Panda környékén mozog.A nod igenis gyengén szerepel a trójaiak ellen,és a tömörítményekben lévő kártevőkkel is nehezen boldogul.Olvass utána fórumokon...
2009. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Nod sz*r..Avast:)
2009. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!