Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy email cimből meg lehet-e...

Egy email cimből meg lehet-e - és ha igen, hogyan - állapítani a küldője gépének IP számát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 06:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha webmailről küldték (gmail, freemail, stb), akkor nem. De ha meg is tudod állapítani, SEMMIT sem tudsz kezdeni vele. Magyarországon a visszakeresés kb 200km pontosságú...
2011. febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet.
2011. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

" SEMMIT sem tudsz kezdeni vele"

Valójában nem is akarok annál többet, hogy a feltételezett

molesztálómat kideritsem.Meglehetősen galád módon végzi "áldásos" tevékenységét.

A kérdésemben benne van a HOGYAN, ha már meglehet.Azért a 200km-t én osztanám 10-el és akkor már szinte biztossá válik előttem az, akit keresek.

2011. febr. 28. 17:42
 4/8 anonim ***** válasza:
próba - szerencse alapon, gépeld be az e-mail címet a Google keresőmezőjébe, estleg dob ki valami használhatót a tulajdonosáról.
2011. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Azért a 200km-t én osztanám 10-el és akkor már szinte biztossá válik előttem az, akit keresek."


Nálam jelenleg 35km-t téved. Azt írja "Budapest". Namost ebből nem tudom, hogy mennyire tudnál bármit is leszűrni. Azt gyanítom, hogy eleve tudod kiről van szó :)

A rendőrség amúgy IP-cím és időpont alapján a szolgáltatótól BIZTOSAN tud címet visszakerestetni. De azt meg nem fogja kiadni neked.

2011. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
18:38 Köszönöm az óvatosságra intő válaszod.Tulajdon képpen nyomon vagyok, ismerve az "elkövető"-k stilusjegyeit, de szeretnék biztosra menni.Köztük a távolság a tűréshatáron kivül van.Ezért is jegyeztem meg a kétszáz km-t A "Yard"-ot nem akarom bevonni, mert ök csak bonyolitják a helyzetet.Megvannak a magam biztosnak vélt eszközei ahhoz, hogy elvegyem a kedvét az igazi "barátomnak".Az előtted linkelő - ahogy megjegyezte - csak gmailra jó.
2011. febr. 28. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt itthonról írtam. A munkahelyem tőlem 10km-re van, ugyanaz a szolgáltató, de ott fix IP-cím kb 5 éve, azóta is az összes ilyen meghatározó 200km-rel arrébb teszi, mert ott van a szolgáltató központja. Ha T-..., Invitel vagy más országos szolgáltatónál van az illető DSL nettel, akkor biztos, hogy nagyot fog tévedni a helymeghatározó. Ugyanis ugyanaz az IP egyszer még Szentgothárdon volt kiosztva, egy óra múlva ugyanaz lehet Záhonyban is.
2011. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!