Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nod 32 és spyboot mellé...

Nod 32 és spyboot mellé kell-e még tűzfal is, vagy elég az xp tűzfala?

Figyelt kérdés

Ha nem elég az xp tűzfala , a comodo jó-e ezek mellé?

Mindezt azért kérdem mert egyszer már sikerült összekevernem a védelmet és csak csökkentett módban sikerült megszabadulnom az egyik vírusirtótól. Ha jól emlékszem az avast és a nod nem bírta egymást.Most raktam újra a gépet és nem szeretném megint hibával kezdeni.


2009. febr. 18. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A NOD32-nek is van tűzfala, ha bekapcsolod, az kikapcsolja az XP tűzfalát.

Ha egyedi tűzfalat használsz akkor a NOD32-ét kapcsold ki, mert csak lassítja a gépet két tűzfal.

2009. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ,hogy melyik nod32-t használod.Van belőle sima antivírus szimpla vírus és kémirtóval(tűzfal nélküli,és azt hiszem,hogy a spam szűrő sincs benne-mondjuk ez nem feltétlen szükséges,mert pl a gmail tökéletesen megszűri a levélszemetet,és a freemail is egész jól),valamint van komplett security software változata is(eset smart security),mindennel együtt,amiről eddig beszéltem.


[link]

[link] /otthoni/ess_home

[link] /otthoni/eav_home


A tűzfal nélküli változat elvileg együttműködik a comodoval,de nincsenek ezirányú tapasztalataim,mert nem szeretem a nod32-t,nem használom,csak kipróbáltam.Szokták mellé még ajánlani az outpostot tűzfalnak.Nod32-ben is van egyébként spyware védelem,mint mondottam,de a spybottal biztos megférnek együtt,ráadásul spybot szokott találni nod32 után sok mindent.Sok helyen a nod32-t úgy csúfolják,hogy víruskereső és nem vírusirtó...:D Az xp tűzfalát meg nyugodtan ki is kapcsolhatod(ha más tűzfalat teszel fel,az megcsinálja helyetted),mert nem ér szinte semmit.(értsd szó szerint)


Egyébként ha rám hallgatsz,akkor hagyod a nod32-t a fenébe,és helyette ebben a kérdés válaszaiban felvázolt védelmi megoldásomat használod.(Én vagyok a második,a harmadik és a negyedik válaszoló.):


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..

2009. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Kipróbálom az avastot és a comodot egymás mellett. A nodot hagyom a fenébe. Elég sok rosszat olvastam már én is róla itt-ott.Lehet hogy csak jó a reklámja?
2009. febr. 18. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokan mondják,hogy csak a marketingje jó...

Bár teszteken is elég jól szerepel,de hát ez nem feltétlen jelenti,hogy tényleg olyan jó.Pénz beszél,kutya ugat.Gondolom érted mire gondolok.


Avast plusz comodo mellé nem feltétlen kell szerintem a spybot sem,meg akár hagyhatod így is a géped,ahogy van,ha úgy gondolod,de erről már írtam a belinkelt kérdésnél.Meg vannak ott más infok is(verziokról,utorrentről...)

2009. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Felraktam az avastot és a comodot. Az avast a nod után talált két trójait, de a comodoval nem mindig boldogulok. A felugráló ablakokban ugyan kiírja mi történik éppen vagy hogy én engedélyezem-e,de nekem gőzöm sincs mit engedélyezzek és mit ne.
2009. febr. 18. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen,a tűzfalak már csak ilyenek...

Nem mindig lehet érteni,hogy mi a bajuk.Sokan ezért nem használnak inkább tűzfalat.Ha ismerős a program,akkor ki szoktam engedni a tűzfalon.Van,aki csak a böngészőt,meg a többi netes progit,mert nem szereti,hogy pl a videoplayere "hazatelefonálgat".Minden szoftver kémkedik a gyártójának a netezési szokáásokról stb.,ez a reklámok miatt fontos.


Az meg,hogy az avast talált két trójait,az még nem jelent semmit.Szinte mindig talál az egyik irtó a másik után valamit.Nem ezért jobb,mint a nod32.

2009. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!