Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi van a 6090 es porton?...

Mi van a 6090 es porton? Valaki állandóan ezen a porton szeretne csatlakozni. Infó lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Win7-et használtam nagyon sokáig, tegnap áttértem Ubuntu 10.10 re. A linux tűzfal beállító állandóan fut, és valaki állandóan próbálkozik elérni valamit, ami a 6090 es porton van. De mi lenne az? Az Ip cím nem állandó, és a host sem, vagyis nem támadás, hiszen az ip cím egyszer UPC ről jön, egyszer T-Home. Persze lehet hogy összehangolt támadás zajlik, de túl kis emberke vagyok én ehhez. :D Tudja valaki mi használja a 6090 es portot?


Futó programok: Skype, Amsn, Empathy(facebook,gmail).


2011. márc. 19. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Több lehetőség lehet:

-vírus

-torrent port

-vagy akár vezeték nélküli net is csatlakozhat../ni próbál

2011. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vírus kizárható egy 24 óránál nem régebbi ubuntu linuxnál, megnéztem a port szabványt 6080-től 6099 ig unknown vagyis nincs deffiniálva eggyik szolgáltatáshoz sem. Wifi nincs, sima LAN van az egész házban, a routeren a wifi funkció ki van kapcsolva.
2011. márc. 20. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

meh. Linux + Virus. Mutass egyet. Nem lehetelen, de ez csak olyan "urban legend" cim alatt fut. Foleg ha official repositoribol hasznalod a programokat.


Ne aggodj, ubuntun nem kell ilyen vacakokon aggodnod, lehet ezer egy dolog is. Viszont ha jobban erzed magad, es minden megy rendesen, akkor tiltsad.

2011. ápr. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!